Pátek 3. prosince 2021, svátek má Svatoslav
  • schránka
  • Přihlásit Můj účet

Lidovky.cz

Nevím, kam se poděla moje loňská koncentrace, zlobila se Koukalová

Sport

  22:44
ÖSTERSUND - Třikrát střílela biatlonistka Gabriela Koukalová v nové sezoně vstoje a pokaždé udělala tři chyby. V dnešním vytrvalostním závodu Světového poháru v Östersundu proto skončila až na 17. pozici.

O týden později v Anterselvě se jí rozpadl uzávěr její zbraně a proto musela střílet se záložní. Kvůli nesprávné manipulaci s ní byla diskvalifikována. foto: Český biatlon - Petr Slavík

Třikrát chybovala úřadující vítězka Světovém poháru při stojce v nedělní smíšené štafetě a po třech chybách přidala dnes v dalších dvou položkách vstoje.

Už když redaktor Radiožurnálu ve švédském středisku pokládal otázku, jestli mají chyby při střelbě vstoje společný jmenovatel, se Koukalová srdečně rozesmála. „Kdybych to řekla upřímně, tak je to nepublikovatelné,“ uvedla sedmadvacetiletá biatlonistka, která minulou zimu ovládla pod dívčím jménem Soukalová.

„Je to hodně špatná bilance a můžu slíbit jediné, že se to budu snažit nějak zlepšit,“ řekla Koukalová ke střelbě vstoje a dodala: „Nevím, kam se poděla koncentrace a vyvážená střelba z minulého ročníku, ale věřím, že ještě nejsem úplně rozzávoděná a že se to snad do mistrovství světa stihne chytit líp.“ Podmínky na střelnici při individuálním závodu ale nebyly jednoduché. Foukalo, vítr se točil a k tomu lehce sněžilo. „Bylo to hodně těžké,“ přikývla Koukalová.

Při první střelbě vstoje cítila, že vítr byl nárazový. Podle domluvy s šéftrenérem Ondřejem Rybářem zkusila část střelnice s čistými terči. „Ale udělala jsem tam tři chyby, tak jsem si řekla, že nemám co ztratit a půjdu na druhou stojku na druhou část střelnice, kde se zdálo, že tolik nefouká. Ale hodně to klamalo a na palebné čáře foukalo úplně stejně, možná ještě víc. Navíc jsem mířila na rozstřílené terče, což asi nebylo úplně dobré. Příště budu muset Ondřeje lépe poslouchat,“ řekla Koukalová.

V roce 2013 v závěrečném seriálu v Chanty-Mansijsku na sebe Koukalová zase...
O týden později v Anterselvě se jí rozpadl uzávěr její zbraně a proto musela...

Radost mohla mít alespoň z toho, že zaběhla druhý nejrychlejší čas. „Jsem ráda, že si z toho můžu vzít aspoň tuhle pozitivní část. Snažila jsem se soustředit aspoň na běh, když už jsem se střelecky moc nechytala a nezvládla jsem to líp. Aspoň běh vyšel a doufám, že to je dobrý stavební kámen pro další závody,“ řekla.

Přitom trať nebyla jednoduchá. Místy byla zledovatělá a v některých pasážích komplikovala jízdu hluboká vrstva sněhu. „Není to jednoduché, ale musíme se s tím poprat. Nehledím na to, jestli to někde bylo hluboké nebo ne. Snažila jsem se jet technicky a vybírat si části, které nebyly tak hrozné,“ řekla Koukalová.

Autor:

Blogera připravil lajdáctvím o nohu, další zranil. Za nehodu dostal podmínku

Premium S podmínkou na pět let odešel od soudu čtyřiačtyřicetiletý Moldavan. V červenci 2019 způsobil na obchvatu Chrudimi...

Přes víkend zemřou všichni z JIP. Sestra vypráví o práci v době covidu

Premium Markéta Svobodová, hlavní sestra z Masarykovy nemocnice v Ústí nad Labem, stojí spolu s dalšími šesti kolegyněmi z...

Android Auto a CarPlay v každém autě. Poradíme vám, jak na to

Premium Chcete používat oblíbenou navigační aplikaci na displeji v autě místo telefonu? Přečtěte si, jak to udělat a neutratit...