2. září 2017 19:36 Lidovky.cz > Sport > Ostatní sporty

Nezničitelný francouzský medvěd. Riner má devátý titul, nepohrál už 104 duelů

  • Poslat
  • Tisk
  • Redakce
  • 0Diskuse
Teddy Riner z Francie se raduje na MS 2017 ze zisku devátého světového titulu. | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy Teddy Riner z Francie se raduje na MS 2017 ze zisku devátého světového titulu. | foto: ČTK/AP

BUDAPEŠŤ Francouzský judista Teddy Riner opět potvrdil roli největší hvězdy svého sportu a na mistrovství světa v Budapešti získal už devátý titul v kariéře. Navíc ve váze nad 100 kilogramů, do které patří i Lukáš Krpálek, prodloužil neporazitelnost trvající již sedm let na 104 zápasů.

Osmadvacetiletý Riner od loňského triumfu na olympijských hrách v Riu de Janeiro nezávodil a propadl se v žebříčku na 14. místo. Do Budapešti ale přijel opět ve výborné formě a vyhrál všech šest zápasů. Ve finále porazil i aktuální světovou jedničku Brazilce Davida Mouru na ipon ve druhé minutě prodloužení.

Iponu od šampiona se vyhnul jen v semifinále Gruzínec Guram Tušišvili, který rovněž dovedl duel s Rinerem do prodloužení, ale tam upadl na wazari.

Mistrovství světa v judu, finále kategorie nad 100 kg. Teddy Riner z Francie (vpravo) a David Moura z Brazílie.
Mistrovství světa v judu. Kategorie nad 100 kg. Vítězný Teddy Riner z Francie.

Poslední, kdo dokázal Rinera porazit, byl v září 2010 Japonec Daiki Kamikawa právě ve finále mistrovství světa. Jeho sérii výher by rád ukončil další olympijský vítěz Krpálek, ten však v Budapešti kvůli zranění kotníku nemohl startovat a na souboj s Rinerem si tak musí počkat.

Mistrovství světa v judu v Budapešti

MUŽI:

Do 100 kg: 1. Wolf (Jap.), 2. Liparteliani (Gruz.), 3. Děnisov (Rus.) a Gasimov (Ázerb.), 5. Korrel (Niz.) a Mammadov (Ázerb.).

Nad 100 kg: 1. Riner (Fr.), 2. Moura (Braz.), 3. Naidan (Mong.) a Silva (Braz.), 5. Tušišvili (Gruz.) a Bor (Maď.).

ŽENY:

Nad 78 kg: 1. Jü Sung (Čína), 2. Asahinová (Jap.), 3. Kim Min-čong (Korea) a Kindzerská (Ázerb.), 5. Savelkoulsová (Niz.) a Sayitová (Tur.).

ČTK
  • 0Diskuse