Získejte všechny články mimořádně
    jen za 49 Kč/3 měsíce

NHL: Zacha si připsal dvě asistence, Jaškin skóroval

7:27aktualizováno  7:59
NEW YORK - Hokejový útočník Pavel Zacha se podílel v pátečním utkání NHL dvěma asistencemi na výhře New Jersey 5:4 po nájezdech nad Ottawou a byl vyhlášen třetí hvězdou zápasu. Dmitrij Jaškin svým prvním gólem sezony pomohl St. Louis k vítězství 2:1 na ledě Caroliny.

Dmitrij Jaškin pomohl svým gólem k vítězství St. Louis. foto: APČTK

NHL: Polák pomohl asistencí k výhře Toronta. Bodoval i Hertl

New Jersey otočilo z 0:2 na 4:2 a Zacha připravil v závěru první třetiny krásným sólem úvodní gól. Český útočník obešel s pukem na holi na cestě z vlastního do útočného pásma dva protihráče a přihrál Jimmy Hayesovi, který zamířil přesně z levého kruhu ke vzdálenější tyči.

U třetí branky týmu se Zacha zbavil u mantinelu bránícího soupeře a nabil na vrcholku levého kruhu skórujícímu Brianu Gibbonsovi. Devils v posledních dvou minutách přišli o dvoubrankový náskok, ale v nájezdech jim zařídil výhru Jesper Bratt.

Jaškin, který měl před utkáním na kontě jednu asistenci v sedmi zápasech, otevřel ve 35. minutě skóre z dorážky. St. Louis se ale z vedení dlouho neradovalo, protože za 64 sekund vyrovnal Jeff Skinner. Nerozhodný stav zlomili Blues v čase 50:41 trefou Braydena Schenna.

VÝSLEDKY NHL:

Vegas - Colorado 7:0 (0:0, 4:0, 3:0)
Branky: 29. D. Perron, 33. O. Lindberg, 36. Eakin, 39. Neal, 46. Marchessault, 48. Haula, 54. W. Carrier. Střely na branku: 21:32. Diváci: 17.702. Hvězdy zápasu: 1. Dansk, 2. O. Lindberg, 3. Sbisa (všichni Vegas).

New Jersey - Ottawa 5:4 po nájezdech (1:2, 2:0, 1:2)
Branky: 19. J. Hayes (Zacha), 31. Henrique, 39. Gibbons (Zacha), 55. Severson, rozhodující sam. nájezd Bratt - 8. Hoffman, 18. Oduya, 59. Mark Stone, 60. DiDomenico. Střely na branku: 25:27. Diváci: 13.763. Hvězdy zápasu: 1. J. Hayes (New Jersey), 2. DiDomenico (Ottawa), 3. Zacha (New Jersey).

Columbus - Winnipeg 2:1 v prodl. (0:1, 0:0, 1:0 - 1:0)
Branky: 51. Atkinson, 63. Josh Anderson - 5. B. Tanev. Střely na branku: 37:30. Diváci: 14.224. Hvězdy zápasu: 1. Josh Anderson, 2. Bobrovskij, 3. Atkinson (všichni Columbus).

Carolina - St. Louis 1:2 (0:0, 1:1, 0:1)
Branky: 36. Skinner - 35. Jaškin, 51. B. Schenn. Střely na branku: 27:34. Diváci: 10.069. Hvězdy zápasu: 1. B. Schenn (St. Louis), 2. C. Ward (Carolina), 3. C. Hutton (St. Louis).

Chicago - Nashville 1:2 (1:0, 0:2, 0:0)
Branky: 20. Anisimov - 21. Järnkrok, 32. Craig Smith. Střely na branku: 44:30. Diváci: 21.524. Hvězdy zápasu: 1. Rinne, 2. Craig Smith, 3. Josi (všichni Nashville).

Calgary - Dallas 1:2 (0:0, 1:1, 0:1)
Branky: 31. J. Gaudreau - 37. Lindell, 53. A. Radulov. Střely na branku: 30:24. Diváci: 18.873. Hvězdy zápasu: 1. A. Radulov, 2. Lehtonen (oba Dallas), 3. M. Smith (Calgary).

Pracující důchodce skončil po nehodě bez příjmů. Účty poplatil díky životnímu pojištění

Spousta důchodců si dnes přivydělává, aby zvládli zaplatit stále rostoucí výdaje a nemuseli se spoléhat na pomoc svých blízkých. Podobně tomu bylo...