21. srpna 2015 13:57 Lidovky.cz > Sport > Ostatní sporty

S kým spala Donna? Tenisový svět řeší spletitý příběh s romantickým nádechem

Australský tenista Nick Kyrgios na turnaji v Montrealu. | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy Australský tenista Nick Kyrgios na turnaji v Montrealu. | foto: Reuters

PRAHA Připomíná to seriál pro teenagery. Frajírek Nick poví Stanovi, že Thanasi spal s jeho dívkou Donnou. Stan běsní, zastanou se ho Roger i Novak. Na Thanasiho pak při tenisovém utkání zaútočí Ryan. Donna chce mít klid.

Tenisové společenství vyhlíží US Open. Je zvědavo, zda na něm Serena Williamsová završí Grand Slam. Rozebírá Nadalův pád, Murrayho triumf nad Djokovičem v Montrealu, vzestup Bencicové či soužení Kvitové s následky mononukleózy.

Největší pozornost však poutá letní příběh s romantickým nádechem a mezinárodním obsazením. Píše se o něm v NY Times i na webu CNN, rozebírá se v Cincinnati, Londýně, Ženevě, Sydney i Vancouveru.

Úlohy záporného hrdiny se v něm minulý týden chopil 20letý Nick Kyrgios. Výstřední Australan při vyhecovaném zápase v Montrealu mezi výměnami prohodil k protivníkovi Stanu Wawrinkovi: „Kokkinakis spal s tvou přítelkyní. Promiň, že ti to říkám, kámo.“

Barevné číro, růžová sluchátka

Hlášku zachytily ruchové mikrofony, strhl se kolosální humbuk. Zapojilo se do něj vedení ATP i jeho největší hvězdy. Čtenáři a diváci se snaží rozklíčovat, kdo je kdo v poněkud spletité story, jež balancuje na hraně bulváru a seriózního zpravodajství. Reakcí přibývá, děj se větví.

30letého Wawrinky se jeho poznámka vcelku pochopitelně dotkla. Tím spíš, že v žáru bitvy nebyla jediná. „On chrápe s devatenáctkou,“ zamumlal taky Kyrgios. 

Mínil Chorvatku Donnu Vekičovou, Wawrinkovu přítelkyni.Kyrgios každopádně potvrdil pověst božsky nadaného, leč nevycválaného floutka. 

Dráždí barevným čírem, růžovými sluchátky při nástupu na kurt, rozmáchlými gesty. Libuje si v neuznávání pravidel.

Zmíněný Thanasi Kokkinakis je Kyrgiosův lépe vychovaný krajan a kumpán, jenž s kamarádkou Vekičovou loni na Australian Open nastoupil v mixu. Kokkinakis i Vekičová se v záři reflektorů objevili nedobrovolně a svým způsobem nevinně, jsou v rozpacích.

Ona se na turnaji ve Vancouveru vyjádřila jen zdrženlivě: „Není to lehké, ale snažím se soustředit na svůj příští zápas. Kyrgios mě zklamal. Doufám, že se z toho poučí.“

On zděšeně pozoroval, co všechno se na něj valí. Na podniku série Masters v Cincinnati se vyhrotil jeho mač s Ryanem Harrisonem, při kterém na něj Američan několikrát slovně zaútočil v souvislosti s Kyrgiosovým výstupem.

Sokové na sebe štěkali, po prvním setu se málem poprali. Soudce Mo Lahyani seskočil ze své rozhledny, aby je od sebe oddělil.

„Je to pořádný cirkus. Moc jsem toho v poslední době nenaspal,“ lamentoval Kokkinakis. „Pokud měl Nick nějaký problém, měl si ho vyřídit v soukromí. Jasně jsem mu dal najevo, že tohle dělat nemůže.“

Dotčený Wawrinka na Kyrgiose spustil v šatně. Na Twitter poté napsal: „Tohle bych neřekl ani nejhoršímu nepříteli. Je až neuvěřitelné, jak někdo může klesnout tak hluboko... Doufám, že neunikne trestu.“

Neunikl. ATP mu udělilo nejvyšší pokutu za tento typ prohřešku, 10tisíc dolarů (245 tisíc korun).

Pravda, Kyrgios se přes sociální sítě omluvil. Jeho bratr Christos a matka Nill ovšem neváhali přejít do protiútoku. Prý se Wawrinka do jejich Nicka navážel v minulosti a vyprovokoval ho. „Urážka za urážku,“ psala Nill Kyrgiosová na webu.

Pokračování v New Yorku

Ač se často chová povýšeně, Kyrgios musel uznat, že přestřelil. Kritizoval ho Novak Djokovič i Roger Federer. Odborníci z několika kontinentů do něj tepou, že sportu dam a gentlemanů poškozuje renomé.

Bučelo na něj publikum v Montrealu i Cincinnati, kde v úterý hladce podlehl Gasquetovi. Právě v Cincinnati pořadatelé odmítli udělit akreditaci jeho sourozenci Christosovi.

Celá show s darebákem Nickem v hlavní roli se brzy přesune do New Yorku. Pokračovat bude na slavných jevištích ve Flushing Meadows.