Noční můra Šarapovové: Williamsová ji poráží už deset let

Australian Open

21:00
MIAMI - Tenistka Serena Williamsová prodloužila svou desetiletou nadvládu nad Marií Šarapovovou o další zápas. V semifinále turnaje v Miami porazila světová jednička Rusku 6:4, 6:3 a podeváté v kariéře postoupila na Floridě do finále.

Serena Williamsová foto: ČTK

Američanka, jež v Miami získala šest titulů, sice v každém setu jednou přišla o podání, Šarapovovou ale za hodinu a 38 minut porazila v 15. zápase v řadě. Naposledy s ní prohrála v roce 2004 ve finále v Los Angeles. Z osmnácti vzájemných zápasů ztratila Williamsová jen dva.

Sedmý titul v Miami může Williamsová přidat v sobotu. Její soupeřkou bude vítězka druhého semifinále, v němž se v repríze letošního finále Australian Open utká Slovenka Dominika Cibulková s druhou nasazenou Číňankou Li Na.