Sobota 25. května 2024, svátek má Viola
  • Premium

    Získejte všechny články mimořádně
    jen za 49 Kč/3 měsíce

  • schránka
  • Přihlásit Můj účet
130 let

Lidovky.cz

Nová parťačka? Hlaváčková jedná o spolupráci se světovou jedničkou Chan Yung-jan

Sport

  14:48
Praha - Čerstvá vítězka čtyřhry na Turnaji mistryň Andrea Hlaváčková by v příští sezoně mohla hrát se světovou jedničkou. Nově pátá hráčka deblového pořadí se baví o spolupráci s Chan Yung-jan z Tchaj-wanu.

Andrea Hlaváčková slaví s Timeou Babosovou. foto: Reuters

„Je to nejlukrativnější nabídka a doufám, že spolupráce klapne,“ řekla Andrea Hlaváčková novinářům v Praze krátce po návratu ze Singapuru.

Jednatřicetiletá dvojnásobná grandslamová vítězka triumfovala v Singapuru s Maďarkou Tímeou Babosovou, ale jejich spolupráce skončila. Chan Yung-jan je volná, jelikož její dosavadní parťačka Martina Hingisová ze Švýcarska ukončila kariéru.

Hlaváčková byla vůbec potěšena, kolik měla nabídek. „Hodně mě to překvapilo. Asi tím, že jsem byla dřív s Luckou Hradeckou ve stálém týmu, tak se mě nikdo ani neptal. Letos mi od US Open chodilo hodně zpráv. Všechno jsem odsouvala až na konec Singapuru, že se domluvíme až pak. Teď už je čas,“ konstatovala tenistka.

„Nejkonkrétněji se bavím s Latyšou Čan; ona má takové mezinárodní jméno,“ řekla Hlaváčková o možném spojení s Chan Yung-jan. „Není to vůbec potvrzené, ale řešíme spolu program, jaké by byly cíle a nejzásadnější změnu, která by musela přijít, že jedna z nás bude hrát na bekhendu. To všechno je pořád s otazníkem,“ řekla. Definitivně chce oznámit jméno nové deblové partnerky během pár týdnů.

S Babosovou, zároveň 57. hráčkou dvouhry, hrála od května po náhlém ukončení úspěšné spolupráce s Pcheng Šuaj ze strany čínské tenistky. S Maďarkou vyhrály v Rabatu, Québecu, Taškentu, Moskvě a naposledy na Turnaji mistryň. Už předtím ale věděla, že spolu pokračovat nebudou. „Ona se soustředí víc na singl, já mám priority jiné, proto hledám v deblových řadách,“ řekla Hlaváčková.

Cestou ze Singapuru se příliš nevyspala a na odpočinek ještě moc čas nemá. Ve středu bude s krasobruslařem Tomášem Vernerem moderovat zahájení valného shromáždění Asociace národních olympijských výborů (ANOC) v Praze. „Byla to úžasná nabídka a jsem za to hrozně ráda,“ řekla Hlaváčková.

Pak „zmizí“ na měsíc na Floridu a užije si aktivní volno vedle manžela, kterého od svatby moc neviděla, ale také rodinu. „Užiju si teplo, přijede kondiční trenérka, začnu přípravu, bude na ni pořádně prostor,“ podotkla Hlaváčková.

Autor: