Pondělí 27. března 2023, svátek má Dita
  • schránka
  • Přihlásit Můj účet

Lidovky.cz

Novináři se v Soči nestačí divit: žlutá voda i hotel bez podlahy

Sport

  13:03
PRAHA - Olympiáda není pouze o sportovcích, fanoušcích a miliónech lidí u televizních obrazovek. Velké zastoupení mají v dějišti her také novináři. A někteří z nich jsou z podmínek ubytování v šoku.

Harry Reekie se nastěhoval na pokoj s utrženou garnýží. foto: Twitter: Harry Reekie

Není žádným tajemstvím, že přípravy na nejsledovanější sportovní akci roku nabírají zpoždění. Krátce před začátkem olympiády se už přitom ve městě zabydlují stovky sportovců i několik zástupců médií. A po internetu se dělí o informace, nad nimiž prostý lid pouze nevěřícně kroutí hlavou. Výběr těch nejlepší přinesl server washingtonpost.com

Reportér Kevin Bishop z BBC například zveřejnil snímek z hotelu, kde se před časem ubytoval. "Na recepci sice nemáme podlahu, ale nechybí tato uvítací fotka," napsal. Načež jeho kolega Quentin Sommerville reagoval. "Všude po místnosti tě bude Putin svým zrakem sledovat. Nedělám si legraci."

Kuriózních zpráv je ale mnohem více. "Budeš mi chybět, horká vodo," pravil zase Američan Bruce Arthur z prestižního serveru TSN. O negativní zkušenost se podělil i Harry Rekkie z CNN. "Před pěti měsíci jsme si tu zamluvili jedenáct pokojů. Jsme tu jeden den a pouze jeden z nich je k dispozici."

Evidentně největší starosti mají žurnalisté s vodovodním potrubím. Jeden ze snímků sdílela i novinářka Stacy St. Clairová. "Voda neteče. Ale na recepci mě varovali, že jí v případě obnovení dodávky nemám používat na obličej. Prý obsahuje něco velmi nebezpečného." A zanedlouho přidala: "Tak už vím, jak nebezpečná voda vypadá."

Harry Reekie si na nedostatek kvalitní vody nemůže stěžovat. Ale krátce poté, co se do pokoje nastěhoval, ho zaskočila utržená okenní garnýž. Redaktor Shaun Walker z britského deníku The Guardian pro změnu vzkázal. "Konečně mám svůj pokoj! Sice bez topení a internetu, ale alespoň s postelí."

Prosbu s nezbytnou dávkou nadsázky uveřejnil také Dan Wetzel ze sportovní redakce serveru Yahoo. V jeho zprávě stálo: "Jsem držitelem tří žárovek, které vyměním za kliku od dveří. Tato nabídka je vážná."

Říkáte si, že při procházce po olympijském městě vás žádná z uvedených nepříjemností nemůže potkat? Jste na omylu. "Dávejte pozor, kam šlápnete," upozornila Jo-Ann Barnasová. "Zjistila jsem, že na chodnících rozhodně nejsou všechny kanály zakryté."

Luxusu si rozhodně neužívá ani Thomas Bach - šéf olympijského výboru. Ve svém pokoji na něj čekala pouze postel a židle, jinak prázdno. Na vše reagoval samotný vůdce ruských organizátorů Dmitrij Černyšenko. "Za nepříjemnosti se omlouváme, v hotelích probíhají závěrečné zkoušky a kontroly."

Šéf MOV Thomas Bach ve svém skromně zařízeném pokoji.

Mohlo by vás zajímat