Nový spurterský král. Démare vyhrál na Giru už čtvrtou etapu, druhý skončil opět Sagan

Spurtérský král Arnaud Démare vyhrál na Giru už čtvrtou etapu foto: ČTK

Rimini - Spurtérský král letošního cyklistického Gira d'Italia Arnaud Démare vyhrál ve 103. ročníku slavného závodu už čtvrtou etapu. V hromadném finiši 11. etapy s cílem v Rimini na něj opět nestačili jeho největší soupeři v čele s Peterem Saganem, jenž po úterním vítězství po samostatném úniku skončil opět druhý.
  17:12

Rovinatá 182 km dlouhá etapa vedla podél pobřeží Jaderského moře a podle očekávání vyvrcholila společným dojezdem pelotonu. V něm měl i díky práci svého týmu FDJ nejrychlejší nohy francouzský mistr Démare a připsal si 75. výhru kariéry a čtrnáctou letošní.

Bývalý trojnásobný mistr světa Sagan, jenž v úterý ukončil více než roční čekání na výhru, skončil počtvrté na letošním Giru druhý. Třetí dospurtoval Kolumbijec Álvaro Hodeg.

Průběžné pořadí stále vede Portugalec Joao Almeida o 34 sekund před Nizozemcem Wilcem Keldermanem.

Cyklistický etapový závod Giro d'Italia - 11. etapa (Porto Sant’Elpidio - Rimini, 182 km):

1. Démare (Fr./Groupama-FDJ) 4:03:52, 2. Sagan (SR/Bora-hansgrohe), 3. Hodeg (Kol./Deceuninck-Quick Step), 4. Consonni (It./Cofidis), 5. Zabel (Něm./Israel Start-Up Nation), 6. Denz (Něm./Sunweb), 7. Gaviria (Kol./SAE Team Emirates), 8. Oldani (It./Lotto-Soudal), 9. Mosca (It./Trek-Segafredo), 10. Viviani (It./Cofidis), ...34. Černý (ČR/CCC) všichni stejný čas.

Průběžné pořadí: 1. Almeida (Portug./Deceuninck-Quick Step) 43:41:57, 2. Kelderman (Niz./Sunweb) -34, 3. Bilbao (Šp./Bahrajn-McLaren) -43, 4. Pozzovivo (It./NTT) -57, 5. V. Nibali (It./Trek-Segafredo) -1:01, 6. Konrad (Rak./Bora-hansgrohe) -1:15, 7. Hindley (Austr./Sunweb) -1:19, 8. Majka (Pol./Bora-hansgrohe) -1:21, 9. Masnada (It./Deceuninck-Quick-Step) -1:36, 10. Pernsteiner (Rak./Bahrajn-McLaren) -1:52, ...100. Černý -1:33:22.