Sobota 25. září 2021, svátek má Zlata
  • schránka
  • Přihlásit Můj účet

Lidovky.cz

O'Neal: Země je plochá. Družice? Manipulace. Hvězda NASCAR má pro něj otázku

Sport

  6:30
NEW YORK - Jeden z nejslavnějších basketbalistů všech dob Shaquille O'Neal je údajně skálopevně přesvědčený o tom, že planeta Země je plochá. Podobný názor zastává jeden z nejlepších hráčů NBA současnosti Kyrie Irving, či bývalá wrestlingová hvězda AJ Styles.

Shaquille O'Neal. foto: Reprofoto

„Ve světě existuje spousta dezinformací a iluzí,“ začal vysvětlovat svůj postoj už před měsícem Irving, toho času hráč úřadujících šampionů NBA Clevelandu Cavaliers.

„Myslím, že lidé by si měli udělat svůj vlastní osobní průzkum čehokoliv, než tomu začnou věřit. Naučil jsem se věřit tomu, že je Země kulatá, údajně je nakloněná, rotuje kolem Slunce, stejně jako další planety. Ale to mi říkají lidé okolo, proč bych tomu měl věřit?“ položil si řečnickou otázku.

Následně přidal: „Myslím, že jsou důležitější otázky než to, zda je Země plochá, nebo kulatá. Dostáváme řadu informací, které nejsou pravdivé, ale proč. Jak vlastně funguje běh času, jak celý vesmír, jak se pohybují částice, to jsou věci, které by nás měly zajímat.“

O měsíc později získal ve svých názorech silného parťáka. „Je to pravda, Země je plochá. Ano, tak to je. Poslouchejte, existují tři způsoby, jak lze manipulovat s myslí – tím, co čtete, co vidíte a co slyšíte. Opravdu objevil Kolumbus Ameriku? Opravdu je Země kulatá? Když jedu po silnici, nemám ten pocit, opravdu mám věřit, že je Čína ve stejnou dobu pode mnou? A že všechny ty stavby udrží grativace?“ zaznělo z úst dnes pětačtyřicetileté legendy.

„Satelitní snímky? Ach ano, satelitní snímky. Kde máte jistotu, že jsou pravé, že nejsou upravené?“ dodal 216 centimetrů vysoký pořízek. K šikovnému rozehrávači i obrovitému bývalému pivotu se přidala také hvězda profesionálního wrestlingu a ligy WWE, devětatřicetiletý AJ Styles.

Je jasné, že názory této trojice rozbouřili pořádnou diskuzi. A neobešla se bez tu posměšných, tu souhlasných reakcí. Zajímavé řešení ale nabídl hvězdný závodník americké série NASCAR Denny Hamlin.

„Ok, tak jak ale vysvětlí, že jeden letoun vyletí směrem na západ, druhý směrem na východ a oba se dostanou do stejné země v Asii? Jak mohou dvě letadla mířit opačným směrem a skončit na stejném místě, když Země není kulatá?“ vzkázal Hamlin.

Odpovědi se zatím nedočkal.

Autor:

Mizejí už i chodníky. Ústecké ghetto se vymyká, čeká ho nový režim

Premium Ve čtvrti Mojžíř v Ústí nad Labem, která se za dvacet let změnila ze solidního sídliště v ghetto, nastane nový režim....

Zabaveno. Policie hon na Savova nevzdává, vzala mu nemovitosti a sto milionů

Premium Kontroverzní podnikatel František Savov je už sedm let obviněn v případu obřích daňových úniků a zhruba stejnou dobu se...

Vlak do Chorvatska klidně zruším, pokud problémy s ním neustanou, tvrdí Jančura

Premium Skupina Student Agency se během léta zvedla z covidového dna, přesto za sebou táhne půlmiliardový účet a chybí jí i...

Mohlo by vás zajímat