28. srpna 2008 15:09 Lidovky.cz > Sport > Ostatní sporty

O přestupu bude rozhodovat třicet tisíc fanoušků

Část majitelů klubu.  | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy Část majitelů klubu. | foto: myfootballclub.co.ukLidovky.cz

LONDÝN Ve fotbalovém klubu obvykle rozhoduje o přestupech hráčů pár funkcionářů. V celku páté anglické ligy Ebbsfleet United však bude o transferu útočníka Johna Akindeho rozhodovat 30.000 lidí, navíc v internetovém hlasování.


Každý z fanoušků je totiž spolumajitelem. Nejprve dali dohromady 600.000 liber na koupi klubu a nyní do kasy přispívají ročně částkou 35 liber. "Je to historická událost," řekl serveru BBC Will Brooks, zakladatel internetové stránky myfootballclub.co.uk. Jejím prostřednictvím příznivci dali dohromady peníze a v hlasování vybrali klub, který loni v listopadu koupili.


Ebbsfleet, jehož náklady na týdenní provoz se pohybují kolem 10.000 liber (přes 300.000 korun), se podle něj chystá prodat za 140.000 liber devatenáctiletého útočníka Johna Akindeho nejmenovanému klubu. "Zatímco jinde rozhoduje pár lidí z vedení, my máme ve vedení 30.000 lidí," dodal Brooks.

ČTK

Akční letáky
Akční letáky

Prohlédněte si akční letáky všech obchodů hezky na jednom místě!