Úterý 18. června 2024, svátek má Milan
  • Premium

    Získejte všechny články
    jen za 89 Kč/měsíc

  • schránka
  • Přihlásit Můj účet
130 let

Lidovky.cz

O šampionovi Wigginsovi se chystá hollywoodský film

Sport

  12:52
LONDÝN - O životě čtyřnásobného olympijského šampiona a prvního britského vítěze Tour de France Bradleyho Wigginse má vzniknout hollywoodský film. Podle britského listu Daily Express by se měl projekt rozběhnout ještě koncem tohoto roku.

Bradley Wiggins foto: Reuters

Hlavním adeptem na ztvárnění hlavní role dvaatřicetiletého jezdce je prý pětačtyřicetiletý velšský herec Rhys Ifans, jenž se objevil například v romantickém hitu Notting Hill či posledním filmu o Spider-Manovi. Wiggins letos vyhrál v Londýně silniční časovku a navázal na tři olympijské triumfy z dráhy, které vybojoval v Aténách a Pekingu.

Filmaře nejspíš zaujal i jeho životní příběh. Otec Gary, australský cyklista, opustil jeho matku dva roky po jeho narození. Wiggins se s ním znovu setkal až při olympijských hrách v Sydney a zažil rozčarování, neboť jeho otec se utápěl v problémech s alkoholem a drogami. V roce 2008 pak v 55 letech zemřel.

Wiggins je také známým vyznavačem subkultury mod, k níž patří elegantní móda šitá obvykle na míru a také skútry, kterých má celou sbírku.

Autoři: ,