Pondělí 8. srpna 2022, svátek má Soběslav
  • schránka
  • Přihlásit Můj účet

Lidovky.cz

O'Sullivan pražskou exhibici nezvládl

Sport

  9:30
PRAHA - Nečekaným vítězem pražské biliárové exhibice Bitva králů se stal Australan Neil Robertson. Desátý hráč světového žebříčku totiž dnes v zápase na šest vítězných framů zdolal šampiona Ronnieho O'Sullivana 6:4. Zatímco britská hvězda se často nechala znervóznit a snadno kazila, Australan předvedl soustředěný výkon a navíc potěšil publikum náběhem 147 bodů, což je podle organizátorů neoficiální rekord na českém území.

Mistr světa ve snookeru Ronnie O´Sullivan při snookerové exhibici. foto: ČTK

Holešovická Tesla aréna se navzdory vysokým cenám vstupenek velmi solidně zaplnila a od začátku mohla sledovat špičkový snooker. O'Sullivan chtěl bavit publikum a zkoušel těžké šťouchy, ty ale často končily nepřesně.

Pokud se navíc dvaatřicetiletý Brit otočil při šťouchu čelem k hloučku fotografů, okamžitě spustil staccato závěrek jejich aparátů, a to jej zřetelně znervóznilo ještě víc.

I když O'Sullivan dokázal vybojovat alespoň polovinu z úvodních šesti framů, bylo zřejmé, že není zrovna v ideálním rozpoložení. Před přestávkou mohl jen přihlížet, jak v pohodě hrající Robertson proměnil pátý frame ve svou exhibici a užaslému publiku předvedl 147 bodů v řadě. Australan si zjevně do Prahy přivezl tutéž formu, která mu v polovině listopadu přinesla štědře honorovanou výhru na mistrovství Bahrajnu a ve druhé části to jen potvrdil.

O'Sullivan už totiž stěží vybojoval jediný frame, zatímco Australan jej ve zbytku zápasu ani příliš nepouštěl ke stolu a zápas ukončil šestaosmdesátibodovým náběhem. Tou dobou už ale zápas přešel ve skutečnou exhibici, v níž ještě čekal na obě hvězdy jeden frame proti divákům.

Zatímco Robertsonův soupeř se hned po vylosování přihlásil se vší vážností a s vlastním tágem přes rameno, na O'Sullivana čekal překladatel Kamil Březina. Teprve tehdy jakoby z Brita spadla veškerá nervozita a začal hýřit přesnými a nápaditými šťouchy, Březina ale na svých devět bodů proti světové jedničce také nikdy nezapomene.

Tenkrát před 40 lety. Veteráni z Pitavalu Krampol, Zedníček a Frej vzpomínají

Premium Jak je to dávno, co se prvně Pavel Zedníček, Jiří Krampol a Ladislav Frej sešli na natáčení seriálu Malý pitaval z...

Žena má mít dítě, když je zamilovaná, říká psychogynekoložka Máslová

Premium Ženy dělají velkou chybu, když mateřství příliš plánují, tvrdí psychogynekoložka a internistka Helena Máslová. „Vhodná...

Nebezpečný pro Česko. Proč stát nechce uzbeckého zápasníka Muradova?

Premium Mnoho let hrdě nastupoval do klece i s českou vlajkou na zádech. V malém evropském státě prorazil do velkého světa...

Akční letáky
Akční letáky

Všechny akční letáky na jednom místě!

Mohlo by vás zajímat