10. září 2007 18:22 Lidovky.cz > Sport > Ostatní sporty

Odborníci se vrátí, věří Neumannová

Prezidentka organizačního výboru mistrovství světa v Liberci Kateřina Neumannová. | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy Prezidentka organizačního výboru mistrovství světa v Liberci Kateřina Neumannová. | foto: Radek Petrášek, ČTK

LIBEREC Přípravy na liberecké mistrovství světa v klasickém lyžování v roce 2009 stále brzdí spory. Prezidentka organizačního výboru Kateřina Neumannová se potýká s nedostatkem odborníků, kteří odstoupili spolu s bývalým vedením v čele s Romanem Kumpoštem. Slavná lyžařka však věří, že se do příprav znovu brzy zapojí.

"Situace se během několika následujících týdnů uklidní, horké hlavy vychladnou a nepředpokládám, že by se v Čechách nenašlo dost rozhodčích a dalších lidí se zájmem o spolupráci s námi," uvedla Neumannová. Nadále jí chybí stálý sportovní ředitel mistrovství světa, jehož práci prozatímně dělá výkonný ředitel OV Marek Rejman.

Pokud Neumannová nesežene sportovního ředitele sama do 27. září, pomůže jí s výběrem Mezinárodní lyžařská federace (FIS). 

Na liberecké radnici dnes Neumannová představila tři nové manažery ve svém štábu. Sekci bezpečnosti povede Jan Hlaváček, bývalý policista a jeden z pořadatelů Světových pohárů v běhu na lyžích v Novém Městě na Moravě. Sekci informačních technologií řídí Pavel Habarta a sekci obchodu a marketingu Renata Abtová.

"Děláme na nové marketingové strategii, situaci nám komplikuje mediální kampaň, jež v posledních týdnech poškodila dobré jméno mistrovství světa," konstatovala Neumannová. Podle ní je v současné době málo času hlavně na přípravu Světových pohárů v únoru příštího roku.

"Na to, že se nám ale povedou, dám klidně i své zlaté olympijské běžky," prohlásila vítězka z
třicetikilometrové trati na ZOH 2006 v Turíně. Primátor Jiří Kittner řekl, že ve skokanském areálu na Ještědu se ještě letos podaří vybudovat příjezdovou silnici a na ní také tunel pod
sjezdovkou.

"Na Ještědu nebudou při Světových pohárech pravděpodobně hotové všechny tribuny, ale bez nich se generálka na MS obejde. V běžeckém areálu ve Vesci se všechny stavby dokončí letos. V příštím roce nás čekají pouze sadové úpravy," uvedl Kittner. 

Neumannová vystřídala Kumpošta na pozici prezidenta OV 26. července. Pro bývalou běžkyni na lyžích hlasovali tři z pěti členů valné hromady organizačního výboru - zástupci lyžařského svazu Lukáš Sobotka s Norbertem Pelcem a primátor Liberce Jiří Kittner. Hlasování se zdrželi Kumpošt a radní za Liberecký kraj Petr Doležal. S Kumpoštem odešla i většina manažerů organizačního výboru.
Lidovky.cz, ČTK

Už zase vši? Zkuste česnek a tea tree olejíček
Už zase vši? Zkuste česnek a tea tree olejíček

Vši představují věčný problém ve školách a školkách. Objevují se s železnou pravidelností a zbavit se jich není snadné. Odborníci se shodují v tom, že nejdůležitější je prevence. Jak se úspěšně těm malým potvůrkám vyhnout a co dělat, když se objeví?

Najdete na Lidovky.cz