Čtvrtek 30. května 2024, svátek má Ferdinand
  • Premium

    Získejte všechny články mimořádně
    jen za 49 Kč/3 měsíce

  • schránka
  • Přihlásit Můj účet
130 let

Lidovky.cz

Sport

Ogrodníková opustila skupinu kouče Železného, bude se připravovat sama

Oštěpařka Nikola Ogrodníková během atletického MS v Budapešti. foto: ČAS / Soňa Maléterová

Oštěpařka Nikola Ogrodníková ukončila spolupráci s trenérem Janem Železným. Na olympijskou sezonu se bude připravovat sama. Plánuje konzultace s odborníky na fyzickou přípravu i oštěpařskou techniku.
  15:48

Ogrodníková to řekla Radiožurnálu Sport.

Vicemistryně Evropy z roku 2018 spolupracovala s Železným od podzimu 2019, přišla k němu po mistrovství světa v Dauhá. Nyní se jejich cesty rozešly.

„Domluvili jsme se, že tu spolupráci rozvážeme. Na svoji druhou olympiádu pojedu s tím, že si budu trenérem sama,“ řekla Ogrodníková, která před třemi lety v Tokiu nepostoupila z kvalifikace. Účast na olympijských hrách v Paříži zatím jistou nemá, protože limit Světové atletiky 64 metrů ještě nesplnila. V žebříčku se ale bezpečně drží na postupové pozici.

Česká oštěpařka Nikola Ogrodníková bojuje v kvalifikaci na MS v Budapešti.

V minulé sezoně měla velké výkonnostní výkyvy. Sice skončila druhá na Evropských hrách, ale i vinou zdravotních problémů propadla v kvalifikaci mistrovství světa. Je přesvědčená, že může fungovat, když si bude přípravu řídit sama. „Člověk musí vědět, co chce, a musí být pečlivý a svědomitý. Vím, co jsem chtěla před tím, a teď si mohu dovolit věci udělat tak, jak bych potřebovala pro své tělo,“ plánuje třiatřicetiletá atletka.

Začátkem února se vydá na tradiční soustředění do Jihoafrické republiky. Při tréninku hodlá využívat různé rádce. „Mám konzultanty, se kterými se domlouvám na tréninku v posilovně. Na házení určitě oslovím trenéry, nejenom české. Nevidím v tom žádný problém, když se mi sem tam někdo podívá jinýma očima na mou techniku,“ dodala Ogrodníková.

Autoři: ,