Úterý 27. července 2021, svátek má Věroslav
  • schránka
  • Přihlásit Můj účet

Lidovky.cz

Olympiáda v Praze? Věřím tomu, říká šéf MOV Jacques Rogge

Sport

  12:30
LIBEREC - Praha by se mohla stát jedním z budoucích pořadatelů olympijských her. V Liberci to v pondělí řekl předseda Mezinárodního olympijského výboru Jacques Rogge, který se zúčastnil tiskové konference v rámci zimního olympijského festivalu mládeže.

Česká výprava foto: ČTK

"Věřím tomu. Podívejte se na Lillehammer 1994. Byly to nejlepší zimní hry, a přitom Lillehammer nemá více než dvacet tisíc obyvatel," podotkl šéf MOV, který se včera krátce sešel i s premiérem Petrem Nečasem.

Praha se ucházela o možnost pořádat letní olympijské hry v roce 2016, ale nedostala se ani do užšího výběru a uvažovaná kandidatura na rok 2020 byla z finančních důvodů stažena.
Oči nejvyšších představitelů světového olympijského hnutí teď ale míří především směrem k Londýnu, kde se letní hry uskuteční již příští rok, a pak také do Soči, které bude hostit zimní klání o dva roky později.

Možné nebezpečí sportovců v Rusku po nedávném sebevražedném útoku na moskevském letišti si ale Rogge nepřipouští. "Nehledejme za olympiádou politické spojitosti. Olympiáda je sportovní událost otevřená všem sportovcům a věřím, že hry v Soči budou ruskými organizátory skvěle připravené," řekl šéf MOV, který ale do Liberce přijel především podpořit organizátory zimního olympijského festivalu mládeže.

Po slavnostním ceremoniálu navštívil ve Vesci závod běžkyň na lyžích. A jako zakladatel těchto mládežnických olympiád si pochvaloval jejich kvalitu a důležitost. "Jsou školkou pro budoucí olympioniky. Rostou zde budoucí úspěšní medailisté jako Kosteličová, Pärsonová nebo Pljuščenko," připomněl závodníky, kteří byli úspěšní na "malém" olympijském festivalu a následně i na olympijských hrách.  "I tady uvidíte kalibr sportovců, kteří budou úspěšní na hrách v Soči," odhadl Rogge.

Autoři: ,

Akční letáky
Akční letáky

Prohlédněte si akční letáky všech obchodů hezky na jednom místě!