Němečtí hokejisté - to byl ale turnaj!
25.února 2018 v 08:17, příspěvek archivován: 25.února 2018 v 08:22

08:14
Lední hokej

Nejužitečnějším hráčem finále je Rus Nikita Gusev s číslem 97. Ten sám vstřelil dva góly a na další dva nahrál!

• Nikita Gusev slaví svůj gól na 3:3 54 vteřin před koncem třetí třetiny.

Nikita Gusev slaví svůj gól na 3:3 54 vteřin před koncem třetí třetiny. / Autor: Reuters

08:00
Lední hokej

Rusové, i když zde pod jménem Olympijští sportovci z Ruska, se radují z hokejového triumfu po 26 letech. Získávají celkově deváté zlato, čímž vyrovnávají Kanadu na pozici nejúspěšnější hokejové země olympijské historie. Němci naopak promarnili šanci stát se sedmou zemí, která si na krk pověsí zlatou hokejovou medaili.

• Mladík bez nervů - to je Nikita Gusev (číslo 97).

Mladík bez nervů - to je Nikita Gusev (číslo 97). / Autor: Reuters

07:58
Lední hokej
Němec Reimer se ani nezvedá z trestné lavice, musí mu být hrozně. Právě jeho trest nabídl Rusům rozhodující přesilovku.
07:56
Lední hokej

Konec! Olympijští sportovci z Ruska jsou olympijskými vítězi! Využívají přesilovku už po pár sekundách, zlatým střelcem je Kirill Kaprizov.

07:56
Lední hokej
Kritický okamžik pro Německo. Patrick Reimer trefil ruského kapitána Dacjuka hokejkou do obličeje a Němci půjdou do oslabení. Že by rozhodující moment?
07:53
Lední hokej

Z prodloužení uplynulo osm minut a stále nevíme, zda si zlaté medaile na krk pověsí Němci, či Olympijští sportovci z Ruska.

• Nikita Gusev z úhlu překonává německého brankáře Aus den Birkena.

Nikita Gusev z úhlu překonává německého brankáře Aus den Birkena. / Autor: Reuters

07:45
Běh na lyžích
Pozornosti by neměla uniknout ani ženská třicítka na běžkách. Norka Martin Bjoergenová se pokouší získat osmé olympijské zlato, čímž by vyrovnala fenomenálního krajana Ole Einara Bjoerndalena. Na startu jsou i dvě Češky, Kateřina Beroušková a Petra Hynčicová.
07:42
Lední hokej
Začalo prodloužení finále hokejového turnaje mezi Německem a Olympijskými sportovci z Ruska. Ptrvá dvacet minut, pokud nepadne zlatý gól.
07:30
25.února 2018 v 07:27, příspěvek archivován: 25.února 2018 v 07:31

07:29
Po nutné úpravě ledu uvidíme dvacetiminutové prodloužení, v němž platí pravidlo náhlé smrti.
07:25
Lední hokej

Základní hrací doba končí, stav je 3:3. Uff, to bylo opravdu neskutečné drama na konci třetí třetiny, Rusové nejprve Gusevem získali náskok na 2:1, Němci ale za deset sekund vyrovnali. Za dalších několik desítek vteřin strhli vedení na svou stranu a navíc hráli přesilovku, opět Gusev ale ve vlastním oslabení 55 vteřin před koncem vyrovnal.

• Finále hokejového turnaje mezi Olympijskými sportovci z Ruska a Německem...

Finále hokejového turnaje mezi Olympijskými sportovci z Ruska a Německem nabídlo hlavně v třetí třetině neskutečné drama. / Autor: Reuters

07:23
Jenže je vyrovnáno 3:3! Rusové se v oslabení vrhli do útoku a je to opět Nikita Gusev, kdo dává Rusům v čase 59:04 naději. Využil zmatku po vhazování před Aus den Birkenem a jen tak plácl do puku, na německého gólmana to však stačilo.
07:22
Lední hokej
Kalinin navíc nesmyslně fauluje a oslabuje svůj tým, pro Rusko je to kritický okamžik. Německo je blízko.
07:19
Lední hokej

Německo vede! Jonas Müller dává tři minuty a šestnáct sekund před koncem gól na 3:2 a Němci jsou hodně blízko senzaci. Müller využil toho, že ruský gólman roztáhl v reakci na jeho naznačení betony a dává mu housle.

• Němci slaví gól ve finále proti Rusku.

Němci slaví gól ve finále proti Rusku. / Autor: Reuters

07:13
Lední hokej
Jenže po deseti sekundách Němci vyrovnávají! Dominik Kahun se dostal k puku po zmatku za ruskou bránou a zakončuje z bezprostřední blízkosti. Zhruba šest minut před koncem začínáme od začátku!
07:12
Lední hokej

Nikita Gusev dává gól! Nejužitečnější hráč turnaje čekal s pukem vedle brány, až se mu německý brankář pohne, a z velkého úhlu otřel puk o jeho masku. Půjde o zlatý gól?

• Nikita Gusev vstřelil branku na 2:1.

Nikita Gusev vstřelil branku na 2:1. / Autor: Reuters

06:52
Lední hokej

Začala třetí třetina hokejového finále. Dokáží Němci uskutečnit jednu z největších senzací olympijských her?

• Hokejisté Německa oslavují vyrovnávací branku

Hokejisté Německa oslavují vyrovnávací branku / Autor: ČTK

06:36
Lední hokej
Druhá třetina končí. Německo se po vstřelené brance vzepřelo a dostává se do tlaku. Němci se tlačí do zakončení a hrají jednoduchý hokej. Zdá se, že je to ideální recept proti Rusku.