Středa 19. června 2024, svátek má Leoš
  • Premium

    Získejte všechny články
    jen za 89 Kč/měsíc

  • schránka
  • Přihlásit Můj účet
130 let

Lidovky.cz

Sport

Olympijské zlato v curlingu smíšených dvojic získali Italové. Na turnaji neprohráli ani jeden zápas

Stefania Constantiniová a Amos Mosaner foto: Reuters

Olympijské zlato v curlingu smíšených dvojic získali Italové. Stefania Constantiniová a Amos Mosaner si ve finále v Pekingu poradili 8:5 s norským párem Kristin Skaslienová, Magnus Nedregotten. V utkání o bronz Švédsko porazilo 9:3 Velkou Británii.
  15:25

Constantiniová s Mosanerem na cestě do finále neprohráli jediný zápas a připsali si jedenáct vítězství. Ve finále proti Norsku sice prohrávali 0:2, ale nakonec po obratu pro Itálii vybojovali první medaili v curlingu pod pěti kruhy.

Italové ve skupině zdolali Norsko 11:8 a porazili i obhájce zlata z Kanady. S českou manželskou dvojicí Zuzana a Tomáš Paulovi, kteří obsadili v konečném pořadí šesté místo, si poradili 10:2.

Skaslienová s Nedregottenem si o jednu příčku vylepšili umístění z her v Pchjongčchangu. V Koreji bronzové medaile získali dodatečně poté, co jejich soupeř v utkání o třetí místo Rus Alexander Krušelnickij měl pozitivní test na zakázané meldonium.

Autoři: ,

Jan Kempa: Správný muž se nestydí své ženě projevovat lásku
Jan Kempa: Správný muž se nestydí své ženě projevovat lásku

Profesionální trenér sportovců-profesionálů i hobbíků, vytrvalec a závodník, Jan Kempa, je mužem činu. Svůj život obrátil v patnácti doslova...