Neděle 19. května 2024, svátek má Ivo
  • Premium

    Získejte všechny články mimořádně
    jen za 49 Kč/3 měsíce

  • schránka
  • Přihlásit Můj účet
130 let

Lidovky.cz

Oštěpařka Špotáková vyhrála kvalifikaci

Sport

  8:18
PEKING - Mistryně světa Barbora Špotáková vyhrála olympijskou kvalifikaci oštěpařek. Hned napoprvé dnes suverénně přehodila finálový limit a předvedla třetí nejdelší hod v kariéře 67,69 metru. Špotáková suverénně vyhrála skupinu A, v té druhé se k ní na 17 centimetrů přiblížila spolufavoritka Christina Obergföllová z Německa, evropská rekordmanka.

Jen smůla může připravit Barboru Špotákovou o medaili z Pekingu. foto: ČTK

Postupový limit 61,50 byl naopak nad síly druhé české reprezentantky ve startovním poli Jarmily Klimešové. Jejím maximem bylo 57,25, což stačilo jen na celkové 21. místo.

Takový průběh kvalifikaci si česká medailová naděje nepředstavovala ani v nejlepší variantě. Chtěla prý hodit kolem 63 metrů. "Skvělý, maximální spokojenost," prohlásila před novináři.
Na stadionu to jen zahučelo, když oštěp dopadl daleko za žlutou čáru označující limit.

"Tak ta má na světový rekord," zaznělo na novinářské tribuně z úst žurnalistů z Finska, země oštěpu zaslíbené. Finále by mohlo začít stejně. "Bylo by to bezva, pak bych začala riskovat, na olympiádě se musí na maximum. Takhle by to bylo docela fajn," řekla..


Výsledky:
Ženy - oštěp: 1. Špotáková 67,69, ...21. Klimešová (obě ČR) 57,25 - nepostoupila.

Autor:

Vyhrajte balíček z řady sebamed Anti-Redness
Vyhrajte balíček z řady sebamed Anti-Redness

Minulý týden jste soutěžili se sebamedem o kosmetiku pro nejmenší. Tento týden si pojďte zahrát o péči pro vás, a to konkrétně o řadu Anti-Redness,...