Čtvrtek 9. února 2023, svátek má Apolena
  • schránka
  • Přihlásit Můj účet

Lidovky.cz

Ostuda: český tenis na US Open zcela propadl. Hned v jeho úvodu

Sport

  22:34
PRAHA - Než si tenisté v New Yorku vůbec stačili zvyknout na časový posun, mohli se zase vrátit domů. Bez fanfár, bez úspěchů, bez zájmu médií a fanoušků, zato s pořádnou ostudou. Aniž by se US Open přehouplo do své druhé poloviny, všichni reprezentanti z českých luhů a hájů po nepovedených zápasech skončili.

Petra Kvitová. foto: Reuters

Začalo to tuctem vypadnuvších ze čtrnácti účastníků hned v prvním kole. S turnajem se dokonce rozloučil jeden z jeho hlavních favoritů, sedmý hráč světa Tomáš Berdych podlehl hladce 0:3 na sety s pětatřicátým mužem žebříčku Llodrem. "Horšího soupeře jsem v této fázi dostat nemohl," omlouval své selhání po utkání.

Čtěte více

Taktéž Radek Štěpánek vypadl záhy po svém nástupu na scénu. A stejně jako jeho daviscupový kolega na raketě francouzského hráče (více zde). Dál prošly jen dvě ženy: Iveta Benešová a Petra Kvitová.

První jmenovaná se ale na amerických kurtech o moc déle nezdržela. "Prostě mi utekl začátek. Takové sokyně jako je Maria Šarapovová navíc hrají čím dál tím lépe," prohlásila Benešová na adresu ruské krásky po jednoznačném průběhu střetnutí.

Národní trikolóru udržela nad hlavou pouze Petra Kvitová, jež vyřadila Elenu Baltachovou, nikoliv však na dlouho. Na samotné dno poklesla už po hodinovém měření sil s favorizovanou Belgičankou Kim Clijstersovou... Definitivní stopku českému tenisu na US Open vystavila po setech 3:6 a 0:6 (více zde).

Akční letáky
Akční letáky

Všechny akční letáky na jednom místě!

Mohlo by vás zajímat