Sobota 2. prosince 2023, svátek má Blanka
  • schránka
  • Přihlásit Můj účet

Lidovky.cz

Joshua porazí Parkera v 11. kole, tvrdí uctívaná koza

Sport

  14:00
Cardiff - V sobotu se v Cardiffu proti sobě postaví dva možná nejlepší boxeři těžké váhy současnosti. Neporažená britská a světová jednička Anthony Joshua a neporažená novozélandská jednička a světová sedmička Joseph Parker se utkají o tituly čtyř organizací. O vítězi očekávané bitvy je však podle velšských tradic už jasno.

Joshua (vlevo) a Parker na tiskové konference před vzájemným duelem foto: Reuters

V Cardiffu se už týdny mluví o velkém boxerském zápase, který se koná v sobotu na místním Principality Stadium a skrz televizní obrazovky ho budou sledovat miliony diváků. Tipuje se kdo vyhraje a bude mít šanci vyzvat o poslední pás v této kategorii Deontaye Wildera.

Rozhodnutí nechali na maskotovi velšské armády koze, které se říká Shenkin. Tato koza má přezdívku Shenkin IV., protože už je čtvrtou v řadě maskotů a před tím, než může vystupovat na veřejných akcích, musí vždy projít minimálně půlročním výcvikem. Proto pro ni nebyl výběr boxerského šampiona na kameru žádný problém.

27.března 2018 v 12:21, příspěvek archivován: 27.března 2018 v 13:37

VIDEO: Will Shenkin the goat be right in his predictions for Joshua v Parker? ???? https://t.co/wXFT4VPReF

Pro zobrazen? videa mus?te m?t zapnutou podporu JavaScriptu

Will Shenkin the goat be right in his predictions for Joshua v Parker? https://t.co/wXFT4VPReF

Shenkin IV. se nakonec rozhodla pro osmadvacetiletého Brita Anthony Joshuu, který by měl podle ní zvítězit v jedenáctém kole. Jak jedna ze sportovních událostí roku dopadne, se dozvíme v noci ze soboty na neděli.

Autor: