24. července 2015 13:03, aktualizováno  Lidovky.cz > Sport > Ostatní sporty

Jezdec při tréninku převrátil formuli podvozkem vzhůru. Vyvázl bez úhony

Mexický jezdec Sergio Pérez měl při tréninku v Maďarsku těžkou nehodu. Ale... | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy Mexický jezdec Sergio Pérez měl při tréninku v Maďarsku těžkou nehodu. Ale... | foto: Reuters

MOGYORÓD Dramaticky vyhlížející nehoda Sergia Péreze poznamenala první trénink na Velkou cenu Maďarska formule 1. Mexický pilot stáje Force India skončil po karambolu podvozkem vzhůru s částečně ulámanými koly, z kolize ale vyvázl nezraněn.

Pérez ztratil kontrolu nad vozem ve výjezdu ze zatáčky, kde dostal smyk poté, co se mu podle serveru formel1.de po předchozí nevinné jezdecké chybě zlomilo o obrubník zavěšení pravého zadního kola.

Klouzající monopost se na druhé straně vozovky odrazil od svodidel, načež se poškozenou částí zarazil o terénní nerovnost a převrátil se.

Záběry na převrácený vůz nejprve vyvolaly všeobecné obavy po nedávném úmrtí francouzského pilota Julesa Bianchiho, Pérez ale po chvíli z vraku vylezl bez cizí pomoci. Pro jistotu byl sanitkou převezen do lékařského centra, kde se potvrdilo, že je v pořádku.

„Vůz narazil ve velmi nepříznivém úhlu, proto se převrátil. Díkybohu je všechno ok, byla to pořádná havárie,“ řekl Pérez. 

„Trať je hrozně špinavá. Ztratil jsem záď auta a narazil do zdi. Auto vypadá zle, ale snad stihneme absolvovat alespoň část druhého tréninku,“ uvedl ještě před tím, než se tým rozhodl odpolední jízdy vynechat.

Na trať nevyjel ani jeho německý týmový kolega Nico Hülkenberg, stáj to vysvětlila bezpečnostními důvody. Chtěla pečlivě zanalyzovat zavěšení kol, které nehodu způsobilo.

Mexický jezdec Sergio Pérez měl při tréninku v Maďarsku těžkou nehodu. Ale...
Mexický jezdec Sergio Pérez měl při tréninku v Maďarsku těžkou nehodu. Ale...

V obou trénincích byl nejrychlejší mistr světa Lewis Hamilton z Británie. Pilot Mercedesu měl překvapivě největšího soupeře ve stáji Red Bull. Rus Daniil Kvjat za ním zaostal o 351 tisícin sekundy a vítěz loňské maďarské Grand Prix Australan Daniel Ricciardo o 502. 

Až potom následoval Hamiltonův německý týmový kolega Nico Rosberg (-0,719). Pátý Fin Kimi Räikkönen z Ferrari už ztratil přes sekundu.

ČTK

Naděje pro neplodné páry: Česko zavádí novou metodu mrazení vajíček
Naděje pro neplodné páry: Česko zavádí novou metodu mrazení vajíček

Státní ústav pro kontrolu léčiv schválil v nedávné době zcela novou metodu mrazení vajíček. Měla by eliminovat riziko poškození vajíčka při rozmrazení a dát tak ženám, které podstupují umělé oplodnění, větší šanci na úspěch.

Najdete na Lidovky.cz