Středa 12. června 2024, svátek má Antonie
  • Premium

    Získejte všechny články
    jen za 89 Kč/měsíc

  • schránka
  • Přihlásit Můj účet
130 let

Lidovky.cz

Sport

Perušič se Schweinerem v Tepicu končí před čtvrtfinále, skončili devátí

Ondře Perušíč a David Schweiner / archivní foto foto: Jiří Seidl, MF DNES

Beachvolejbaloví mistři světa Ondřej Perušič a David Schweiner prohráli v osmifinále turnaje Pro Tour kategorie Elite v Tepicu s Kubánci Jorgem Alayem a Noslenem Díazem 19:21, 18:21. V hale na mexickém písku, kde loni v Tlaxcale vybojovali senzační světové zlato, obsadili dělené deváté místo.
  9:04aktualizováno  9:26

„Z hlediska skóre skončil zápas relativně těsně. Měli jsme asi i pár šancí na to ho zdramatizovat a dovést do tie-breaku. To se bohužel nepovedlo,“ řekl ČTK Perušič.

Turnajové dvojky v Mexiku po dvou výhrách páteční ranní duel o vítězství ve skupině s Brazilci Adrém a Georgem za nepříznivého stavu ve druhém setu skrečovaly. Proti Kubáncům, kteří je porazili na úvod jejich tažení za světovým zlatem, se Perušič snažil co nejvíc ulevit zdravotně indisponovanému Schweinerovi a často útočil na druhou, což většinou fungovalo.

V prvním setu kubánští kvalifikanti za stavu 5:8 čtyřmi body v řadě průběh otočili a vedení udrželi až do konce. Ve druhém se jim po technickém time-outu podařila dokonce pětibodová šňůra, na kterou už Češi nenašli odpověď.

„Vzhledem k tomu, že Davidův stav se ještě zhoršil, tak jsme tomu hodně přizpůsobili hru. Ukázalo se, že to Kubánce dost zaskočilo a dlouho na to nemohli najít recept. K vítězství nám nicméně přece jen chybělo buď o něco více lepších podání, úspěšnějších obran nebo lepší ztráty. O těch pár bodů jsme si prostě zasloužili prohrát,“ uvedl Perušič.

Na letošním úvodním turnaji v Dauhá skončili Perušič se Schweinerem pátí. Místo na olympijských hrách v Paříži mají díky zlatu z MS zajištěné, k potvrzení účasti musejí odehrát ještě tři turnaje.

Plážový volejbal v Tepicu (Mexiko)

Turnaj Pro Tour kategorie Elite

Muži
Play off - 1. kolo
Alayo, Díaz (13-Kuba) - Perušič, Schweiner (2-ČR) 2:0 (19, 18)

Autoři: ,