10. září 2010 13:12 Lidovky.cz > Sport > Ostatní sporty

Peter prahne po odvetě, chce sesadit Vladimira Klička z trůnu

  • Poslat
  • Tisk
  • Redakce
  • 0Diskuse
Nigerijec Samuel Peter. | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy Nigerijec Samuel Peter. | foto: Reprofoto

FRANKFURT NAD MOHANEM Nigerijec Samuel Peter se v sobotu pokusí ve Frankfurtu nad Mohanem oplatit pět let starou porážku Vladimiru Kličkovi z Ukrajiny. Odhodlání 188 cm vysokého boxera navíc zvýrazňuje fakt, že v jejich předchozím duelu v New Jersey podle některých svých prohlášení prohrál nezaslouženě. V ringu na fotbalovém stadionu budou ve hře pásy pro šampiony organizací WBO a IBF v těžké váze.

Jednoznačným favoritem je však Kličko, kterému patří na žebříčku webu boxrec.com první místo. Čtyřiatřicetiletý mladší z bratrské dvojice si prý dobře uvědomuje, že Peter je nyní kvalitnější boxer než před lety.

V přípravě na duel využil i zkušenosti svého bratra Vitalije, který Petera jednoznačně porazil před dvěma lety. "Sice jej stejně jako já nebyl schopen knokautovat, ale to bylo i proto, že nebyl připraven na jeho nečistý styl.

Například na údery hlavou. Já budu chytřejší," slíbil Kličko, chystající

Kličko o soupeři...

"Je zkušenější a silnější. Je si jistý sám sebou a i díky našemu předešlému zápasu se může lépe připravit na druhý souboj. Určitě si říká, že ví, jak má co udělat a čeho se musí vyvarovat. Já ho ale nepodcením, poctivě se připravuju a vím, jak to dopadne. Vyhraju."

se na 58. zápas v profiringu. Prohrál zatím jen třikrát, naposledy před šesti lety s Američanem Lamonem Brewsterem.

Kličko se na posledním oficiálním setkání se soupeřem představil trochu nečekaně i jako menší provokatér. Peterovi přinesl dort k 30. narozeninám a dokonce mu nabízel, aby si osobně prohlédl jeho mistrovské pásy. A třeba se s nimi i vyfotil. Také se ho zeptal, zda opravdu tvrdil, že před pěti lety prohrál nezaslouženě.

Peter ale vše v klidu poslouchal a nenechal se vyprovokovat k žádným velkým prohlášením. "Jsem rád, že jsem dostal tuhle šanci a příležitost k odplatě. Nebudu nic vyhlašovat. Uvidíme v sobotu. Bůh věří ve mě a já věřím v boha.

Víru jsem neztratil ani po porážce před pěti lety v Atlantic City, stejně jako po nezdaru před dvěma lety v Berlíně. Všichni mi říkali, abych toho už nechal, ale vrátil jsem se," řekl Peter.

Zápas začíná ve 22:45 a vysílá jej RTL.

ČTK
  • 0Diskuse