Čtvrtek 18. dubna 2024, svátek má Valérie
130 let

Lidovky.cz

Pětibojaři na ME propadli, nejlepší Čech až 18.

Sport

  22:44
MEDWAY - Čeští moderní pětibojaři ve finále mistrovství Evropy neuspěli a zůstali daleko za osmým místem, které by jim zajistilo přímý postup na olympijské hry v Londýně. Z českého kvarteta byl v britském Medway nejlepší na 18. pozici Ondřej Polívka, Michal Sedlecký skončil 22. těsně před obhájcem prvenství Davidem Svobodou a Michal Michalík se musel spokojit s 29. příčkou. Náplastí na individuální výsledky je týmový bronz za součet výkonů tří nejlepších reprezentantů.

Pětibojař David Svoboda. foto: ČTK

"Týmová medaile je pro mě velká, hodně velká náplast na nevydařený individuální závod," řekl sesazený šampion Svoboda, jemuž se zejména nepovedl šerm. Nezdar přičetl psychice. "Všechno je to v hlavě. Netušil jsem, že problémy s terčem, které mě potkaly při finále Světového poháru v Londýně, na mě budou mít takový dopad. Velmi mě to rozhodilo a moji výkonnost to ovlivňuje," přiznal.

Na slabší šerm doplatil také Polívka. "Tam ztrácím, proto se na něj musím zaměřit. Pokud chci bojovat o olympiádu, nestačí poskládat průměrné výkony. Sice jsem nic výrazně nezkazil, ale nikde jsem také nepředvedl něco výjimečného," řekl Polívka.

V šermu ztratil i Sedlecký. "Potřeboval bych získat o sto bodů víc v šermu, abych mohl pomýšlet na osmičku pro olympiádu," poznamenal. Nevymlouval se ani Michalík. "Nepovedlo se mi to, ale na víc jsem neměl. Vidím, že můj standard už nestačí," řekl někdejší bronzový medailista z MS.

Závod skončil ruským triumfem. Vyhrál Andrej Mojsejev před Sergejem Karjakinem, bronz vybojoval Ukrajinec Dmitro Kirpuljanskij. Týmový titul získali rovněž Rusové před Italy. V neděli mají finále na programu ženy a bojovat o olympiádu bude i Natálie Dianová.

Autor:

Měsíc bez starostí s BEBELO® Milk 2: Vyhrajte zásobu mléka pro miminko
Měsíc bez starostí s BEBELO® Milk 2: Vyhrajte zásobu mléka pro miminko

Zajistěte svému miminku to nejlepší hned od začátku s BEBELO® Milk 2, které je pečlivě vyvinuté pro harmonický růst a vývoj vašeho dítěte. Mléko...