31. července 2011 21:35 Lidovky.cz > Sport > Ostatní sporty

Pětibojařka Dianová na ME až 17. Měla problémy s pistolí

Dianová | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy Dianová | foto: Reprofoto

Moderní pětibojařka Natálie Dianová skončila na mistrovství Evropy v Anglii sedmnáctá a stejně jako čeští muži zůstala daleko za osmičkou postupujících na olympijské hry v Londýně. Její umístění ovlivnily problémy při střelbě z laserové pistole, když krátce před startem poslední disciplíny musela měnit její části. Pro titul si doběhla olympijská vítězka Němka Lena Schönebornová.

Dianová byla po šermu na 23. místě, v plavání skončila dvaadvacetiletá závodnice z Rožnova pod Radhoštěm devátá a posunula se na průběžnou 18.

příčku. Tu ještě o sedm mít vylepšila díky skvělému parkúru, když s koněm Rosie Sunset shodila jen jednu překážku.

Do poslední kombinované disciplíny běhu a střelby vybíhala z 11. příčky a chtěla zaútočit na postup na olympiádu, jenže laserový paprsek jí u závodní pistole přestal fungovat a musela použít náhradní součástky. "To mě velmi ovlivnilo, protože na ně nejsem zvyklá a fungují jinak. Například již při první střelbě jsem třikrát nabíjela a pistole nereagovala. Proč se mi toto musí stát zrovna při takovém závodě," zlobila se čeká závodnice.

Problémy s s laserovými pistolemi a terči už v sezoně měli i další reprezentanti: Michal Sedlecký na Světovém poháru v Itálii, David Svoboda při finále SP v Londýně a Lenka Bilková při páteční kvalifikaci na ME v Medway, v níž skončila i Barbora Kodedová.

Další šanci vybojovat si účast na OH v Londýně budou mít moderní pětibojaři na zářijovém mistrovství světa v Moskvě nebo příští rok. V pondělí se v Medway uskuteční závody tříčlenných štafet.

ČTK

Akční letáky
Akční letáky

Všechny akční letáky na jednom místě!