22. září 2008 15:48 Lidovky.cz > Sport > Ostatní sporty

Petr Čech: Zápas s United jsme zvládli

Petr Čech si diriguje obranu.  | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy Petr Čech si diriguje obranu. | foto: ČTK

LONDÝN Brankářská jednička fotbalové Chelsea a české reprezentace má za sebou nedělní ostrovní šlágr Premier league proti Manchesteru United. Zápas dvou gigantů skončil nakonec remízou 1:1. Dnes se díky telemostu z Londýna podělil o své pocity nejen ze zápasu s českými novináři.

Některá česká média dnes spekulovala na účasti brankářského fantoma na prvním gólu United v jeho síti, který po dorážce Berbatovovi střely vsítil Korejec Park. Podle Čecha to byl důsledek drtivého nástupu hostů do zápasu. "Úvod nám nevyšel podle představ, ta branka toho byla důsledkem. Poté měli ještě několik málo protiútoků, ale ty se jim již příliš nedařili a ve druhém poločase jsme byli již lepší a moc se toho přede mnou již nedělo."

"Blues" sice měli většinu zápasu ve své režii, přesto jsou v Londýně s remízou spokojeni. "Začátek sezóny nám vcelku vyšel. Remíza s Manchesterem United, i když je na domácí půdě, má svou cenu. I s ohledem na to, že jsme téměř do konce zápasu prohrávali. Ztrátou byla spíše domácí remíza s Fulhamem, který jsme měli porazit." zhodnotil po utkání vstup do letošního ročníku Premier league hvězdný gólman.

Více si nejen k zápasu můžete poslechnout ze záznamu tiskové konference zde: Petr Čech se rozpovídal jak o nedělním šlágru s Manchesterem United, tak také o reprezentaci.

Antonín Vavrda a www.petr-cech.cz, Lidovky.cz

Nejlepší dětské knihy podle věku: Testujeme na vlastních dětech
Nejlepší dětské knihy podle věku: Testujeme na vlastních dětech

Dětských knih je na trhu velké množství, a tak je někdy složité najít tu pravou, která bude děti opravdu bavit. My jsme vyzkoušeli osm knížek. Podívejte se, jak v testu našich „redakčních“ potomků obstály, a nechte se inspirovat.