Čtvrtek 29. února 2024, svátek má Horymír
130 let

Lidovky.cz

Obchoďák u hotelu. A těch restaurací! rozplývá se Kvitová v Singapuru

US Open

  12:22
SINGAPUR (Od našeho zpravodaje) - Tenistka Petra Kvitová procestovala pořádný kus světa. A máloco na dívku z Fulneku udělá omračující dojem. Teď se díky postupu na Turnaj mistryň poprvé podívala do Singapuru. Ale zdá se, že ji stejně nejvíc zajímá, jak vysoko odskakují míče na kurtu v areálu Sports Hub.

Petra Kvitová v dobrém rozmaru na pozápasové tiskové konferenci. foto: Reuters

V úterý začne předposlední mise české ranařky v této sezoně. Po Masters už ji čeká pouze finále Fed Cupu v Praze. V Singapuru si chvíli zvykala na šestihodinový časový posun a vyháněla z těla únavu po úmorném přeletu. Teď už se ovšem cítí dobře a ladí formu na první utkání s Polkou Radwaňskou.

Líbí se jí péče, kterou ji zahrnují pořadatelé v exotickém městském státě. Ten na severu sousedí s Malajsií a na jihu odsud není daleko k rovníku. Turnaj mistryň se sem přestěhoval z Istanbulu.

Kvitová o soupeřkách

Agnieszka Radwaňská
Je trochu zrádná, umí číst soupeřčinu hru, hodně toho vrátí. Hraje chytře, dává čopy, kraťasy. Platí na ni moje rychlá hra. Bude potřeba víc chodit na síť, aby neměla čas něco vymýšlet.

Caroline Wozniacká
V poslední době se hodně zlepšila. Hrála finále US Open. Pomáhá jí, jak trénuje na newyorský maraton. Skvěle běhá, teď jí to taky víc letí. Umí zatlačit. Ale její servis není nic extra.

Maria Šarapovová
Dokáže skvěle zaservírovat, ale taky dává dost dvojchyb. Hraje podobně jako já. Na returnu chce při druhém servisu hned útočit. Jde o to, která z nás se jako první dostane k větší ráně.

V sobotu se Kvitová zúčastnila slavnostního losu v obrovském nákupním středisku v zálivu Marina Bay a v neděli s úsměvem podstoupila tiskovku hned vedle, v extravagantní budově Umělecko-vědeckého muzea. “Starají se o nás stejně hezky jako v Istanbulu, i když tady je ten přepych přece jenom větší,“ řekla.

V čem?
Hotel je parádní, s výhledem na přístav. Na střeše máme bazén, i když já u něj ještě nebyla. Máme to kousek na tenis. Jsou tři kurty na trénování, takže se nemačkáme a nemusíme se dohadovat o termíny.

Co ještě na vás udělalo dojem?
Máme obchoďák hned vedle hotelu. (žertovně) To je super, ne? Je tu taky spousta skvělých restaurací, můžeme si vybrat.

Co říkáte na tropické počasí?
Pěkná prádelna! David (trenér Kotyza) mi říkal, že se tady musí hrát vevnitř, protože venku je moc vlhko. Až po příletu jsem pochopila, že pod širým nebem by to nebylo dvakrát příjemné. Navíc jsou tu často přeháňky, zápasy by se musely přerušovat.

Byla jste někdy tak blízko rovníku?
Asi ne.

Ano! Kvitová se raduje po vítězném úderu.
Nadhoz! Petra Kvitová na turnaji v Pekingu.
Petra Kvitová lituje pokažené výměny.
Náběh na síť! Petra Kvitová odvrací vysoký míček.

Dokázala byste tu žít?
Kdybych nemusela sportovat, možná bych to nějak zvládla. Ale je to daleko od domova. Co se týče tenisu, rozhodně mi nevadí, že se hraje pod střechou.

V hale se vám obvykle daří. Jak se vám zamlouvá zdejší aréna?
Je krásná. Centrkurt je pěkný. Fialový. To je moje oblíbená barva. V hale jsem letos ještě nehrála ani jeden turnaj. Tak jsem se konečně dočkala.

Jak se vám zamlouvá povrch? Bude vám vyhovovat?
Kurt ještě není tak rychlý, jak by se mi líbilo. Ale zrychluje se každým dnem, každým tréninkem.

Můžete tu hrát pět zápasů v šesti dnech. Zbylo vám na závěr sezony dost sil?
Snažím se s nimi šetřit. Zřejmě to tu nebude žádný med. Po turnajích v Číně jsem byla úplně vyřízená. Každá špetka energie se bude hodit. Ale týden v Evropě mi hodně pomohl.

Odpočala jste si?
Jak pořád někde lítám, jsou pro mě chvíle doma vzácné. Potkám se s rodinou, vyspím se ve své posteli, můžu se z gauče dívat na televizi. Tak se mi nejlíp relaxuje.

Autor: