26. listopadu 2012 10:57 Lidovky.cz > Sport > Ostatní sporty

Räikkonen v Brazílii zabloudil. Věděl jsem, kam jedu, tvrdí

Vůz finského pilota formule 1 Kimiho Räikkönena | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy Vůz finského pilota formule 1 Kimiho Räikkönena | foto: ČTK

SAO PAULO Úsměvnou příhodu může po závěrečné Velké ceně formulě vyprávět finský jezdec Lotusu Kimi Räikkönen.V průběhu závodu zabloudil mimo trať, vjel do slepé uličky a nakonec těžko hledal cestu zpátky. "Věděl jsem kam jedu, někdo ale zavřel tu bránu," dušoval se.

Finský závodník nejdříve popisoval, jak se mu v 52. kole stalo, že vyjel z trati. Téměř nic neviděl. "Měl jsem zamlžený a špinavý vizor na přilbě," vysvětloval. "Na chvíli jsem jem mimo dráhu, a tak jsem se rozhodl pro jinou cestu." Bohužel komunikace, kterou chtěl finský závodník jet, se ukázala jako slepá. A tak se musel na úzké obslužné cestě otočit a vydat se zpět na okruh stejně, jako z něj vyjel.

K TÉMATU

Na zablácené únikové zóně vzpomněl na závody v rallye, kterým se v předchozích letech věnoval. "Jel jsem tam v roce 2001 a tehdy byla ta brána otevřená. Bohužel tentokrát ne, takže jsem musel přes tu trávu. Postarám se, aby ji pro příští rok zase otevřeli," vtipkoval jinak málomluvný závodník. Navzdory kurióznímu výletu za krásami brazilského Interlagosu, navzdory předchozímu smyku nebo prohranému souboji kolo na kolo s Michaelem Schumacherem, dokázal Kimi Räikkönen v nejnáročnějším závodě sezony bodovat. Skončil na desátém místě.

I to mu stačilo, aby udržel třetí místo v celkovém pořadí. Jeho největší soupeř Lewis Hamilton totiž po nezaviněné havárii odstoupil. "Náročný závod. Škoda mých problémů po startu, hlavně kvůli nim jsem nemohl bojovat s nejlepšími," sdělil finský pilot. Fandové formule 1 v komentářích po videem na serveru youtube hned vzpomínali na nedávnou Velkou cenu Abú Zabí, kde finský pilot odpověděl na rady inženýrů svým svérázným způsobem "Nechte mě na pokoji, vím, co mám dělat."

V Brazílii by se možná Räikkönenovi rada hodila.

Marek Hlava, mih

Advantage Consulting, s.r.o.
SVÁŘEČ CO2

Advantage Consulting, s.r.o.
Moravskoslezský kraj
nabízený plat: 25 000 - 29 000 Kč