Úterý 18. června 2024, svátek má Milan

jen za 89 Kč/měsíc

Plavkyně Baumrtová byla na SP třetí a znovu posunula český

18:15aktualizováno  20:51
BERLÍN - Plavkyně Simona Baumrtová obsadila na Světovém poháru v krátkém bazénu v Berlíně v závodě na 50 m znak třetí místo a časem 26,55 vylepšila vlastní český rekord o šest setin. Za vítěznou Ajou Terakawovou z Japonska jednadvacetiletá reprezentantka zaostala o 49 setin, od druhé Aleksandry Urbanczykové z Polska ji dělilo 43 setin.

Česká plavkyně Simona Baumrtová foto: ČTK

Plavalo se mi super. Že to takhle zvládnu, jsem nečekala. V takové konkurenci je třetí místo skvělé," uvedla Baumrtová v tiskové zprávě. Baumrtová se poté v Německu představila ještě na znakařské dvoustovce, kde obsadila šestou pozici. Na stupně vítězů měla manko přes vteřinu a na první Darynu Zevinovou z Ukrajiny ztratila téměř tři a půl sekundy.

Česká plavkyně Simona Baumrtová

Přesto však byla svým výkonem překvapená. "Na dvoustovce jsem to už vůbec nečekala. Škoda jen poslední pětadvacítky," přidala Baumrtová, kterou v neděli v Berlíně čeká ještě start na stovce. O světový rekord se postarala Španělka Mireia Belmonteová, která jako první žena v historii zvládla kraulařskou osmistovku pod osm minut. Časem 7:59,34 vylepšila předchozí loňské maximum Francouzky Camille Muffatové o 1,72 sekundy.