10. srpna 2013 18:15, aktualizováno  20:51 Lidovky.cz > Sport > Ostatní sporty

Plavkyně Baumrtová byla na SP třetí a znovu posunula český

Česká plavkyně Simona Baumrtová | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy Česká plavkyně Simona Baumrtová | foto: ČTK

BERLÍN Plavkyně Simona Baumrtová obsadila na Světovém poháru v krátkém bazénu v Berlíně v závodě na 50 m znak třetí místo a časem 26,55 vylepšila vlastní český rekord o šest setin. Za vítěznou Ajou Terakawovou z Japonska jednadvacetiletá reprezentantka zaostala o 49 setin, od druhé Aleksandry Urbanczykové z Polska ji dělilo 43 setin.

Plavalo se mi super. Že to takhle zvládnu, jsem nečekala. V takové konkurenci je třetí místo skvělé," uvedla Baumrtová v tiskové zprávě. Baumrtová se poté v Německu představila ještě na znakařské dvoustovce, kde obsadila šestou pozici. Na stupně vítězů měla manko přes vteřinu a na první Darynu Zevinovou z Ukrajiny ztratila téměř tři a půl sekundy.

Česká plavkyně Simona Baumrtová

Česká plavkyně Simona Baumrtová

Přesto však byla svým výkonem překvapená. "Na dvoustovce jsem to už vůbec nečekala. Škoda jen poslední pětadvacítky," přidala Baumrtová, kterou v neděli v Berlíně čeká ještě start na stovce. O světový rekord se postarala Španělka Mireia Belmonteová, která jako první žena v historii zvládla kraulařskou osmistovku pod osm minut. Časem 7:59,34 vylepšila předchozí loňské maximum Francouzky Camille Muffatové o 1,72 sekundy.

ČTK

Najdete na Lidovky.cz