23. listopadu 2016 14:30 Lidovky.cz > Sport > Ostatní sporty

‚Plešatý‘ Nadal si nechal transplantovat vlasy. Federer zaujal culíkem

  • Poslat
  • Tisk
  • Redakce
  • 1Diskuse
Rafael Nadal se rozhodl problém s řídnoucími vlasy  vyřešit jejich... | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy Rafael Nadal se rozhodl problém s řídnoucími vlasy vyřešit jejich... | foto: Reuters

PRAHA Daviscupovým finále mezi Chorvatskem a Argentinou definitivně skončí letošní tenisová sezona. V době dovolených je tedy prostor i pro nevážná témata. Dvě legendy v rekonvalescenci - Španěl Rafael Nadal a Švýcar Roger Federer - změnily svůj vzhled.

Už během Turnaje mistrů, který ovládl Andy Murray, se to trochu pod rouškou zpráv z Londýna skrytě na sociálních sítích řešilo.

Kam dal „Rafa“ vlasy? Třicetiletý král antukového Roland Garros a celkově čtrnáctinásobný grandslamový šampion se nechal fotit tu se zimní čepicí, tu s kšiltovkou. Patrné však bylo, že jeho vlasová pokrývka ustoupila.

Fanoušci přitom byli zvyklí na Nadala, jak si před podáním zastrkává vlasy za uši. A teď skoro vyplešatěl!

Do spekulací nedávno zasáhl španělský deník El Mundo, který napsal, že tenista podstoupil transplantaci vlasů na klinice v Madridu.

Operace trvala deset hodin a byla rozložena do více dnů. Cena zákroku se pohybovala od šesti do devíti tisíc eur (přes 240 tisíc korun).

„Za patnáct dní se člověk může vrátit do normálního života - vyvíjet tělesnou aktivitu a spát v jakékoliv pozici. Výsledky by měl pacient docenit během šesti měsíců,“ píše se v článku.

Nadala letos trápila zranění, kvůli zápěstí se odhlásil z pařížského grandslamu, vynechal i Wimbledon a do Ria se dal jakž takž dohromady a vybojoval v deblové soutěži olympijské zlato. Jenže levá ruka stále bolela, a tak v říjnu ukončil sezonu.

Doma na Mallorce otevřel tenisovou Akademii Rafaela Nadala, teď odpočíval v Alpách.

„V nové sezoně uvidíte Nadala v jeho nejlepší formě, připravte se na v jeho podání výborný rok. Na Roland Garros 2017 bude bojovat o titul,“ slibuje fanouškům jeho strýc a trenér Toni.

Federer na tréninku vypadal jako hipster

Nadal představil své tréninkové centrum spolu s rivalem Federerem. „Když budu chtít moje děti naučit tenis, přesně vím, že je pošlu právě sem,“ vyprávěl Federer. Společně propagovali i nový Laver Cup, jehož první ročník se koná v Praze.

Také Švýcar, který získal rekordních sedmnáct grandslamových titulů, toho v roce 2016 na kurtu tolik nepřevedl hlavně kvůli zranění. V létě po opakujících se problémech s kolenem legendární tenista ukončil předčasně sezonu.

Nyní se pětatřicetiletý Federer připravuje na rok 2017 v Dubaji a jako by se chtěl vyrovnat Nadalovi v úpravě zevnějšku. Na fotografiích zaujal „hipsterskou“ vizáží.

Dlouhé vlasy měl svázané do culíku na vrchu hlavy. Takový účes je módní mezi některými mladými muži, tzv. „hisptery“. Švýcarský tenista navíc oblékl triko, které vypadalo jako batikované.

Federer však drdol na hlavě nosil dávno, než hipsteři ovládli módní trendy. Bylo to někdy okolo roku 2000, když startovala jeho hvězdná kariéra.

Roger Federer a Rafael Nadal.
Španěl Rafael Nadal při zápase s Italem Andreasem Seppim na olympiádě v Riu.

Koneckonců oba pánové hodlají místo módních diskuzí brzo zase ovládnout sportovní stránky, kde se bude psát o jejich dalších vítězstvích...

  • 1Diskuse
Akční letáky
Akční letáky

Všechny akční letáky na jednom místě!

Najdete na Lidovky.cz