Čtvrtek 25. dubna 2024, svátek má Marek
130 let

Lidovky.cz

Po dni volna opět vládl na Vueltě Greipel a oblékl se do žlutého

Sport

  20:47
VINAROZ - Německý cyklista André Greipel na letošní Vueltě vybojoval druhé etapové vítězství za sebou a dostal se do čela celkového pořadí. V dnešní 5. etapě z Tarragony do Vinarozu znovu zvládl nejlépe závěrečný spurt, když v cílové rovince pokořil Toma Boonena, který na něj v celkovém pořadí ztrácí šest sekund.

Andre Greipel. foto: ČTK

Dosavadní lídr Fabian Cancellara klesl na pátou příčku. Český jezdec Roman Kreuziger je celkově čtrnáctý se ztrátou 44 sekund na Greipela. Zatímco minulou etapu poznamenal hromadný pád, v prvním úseku na území Španělska se jezdcům vážnější karamboly vyhýbaly.

Peloton jel po většinu ze 174 kilometrů pohromadě a až v závěrečných kilometrech se začal rozdělovat, nakonec ale dojelo prvních 159 jezdců pohromadě. Při hromadném dojezdu pak byl nejrychlejší Greipel, který se v cílové rovince dostal z třetího místa až do čela. Druhý dojel Boonen a třetí Kreuzigrův týmový kolega z Liquigasu Daniele Bennati.

"Je to jedno z vítězství, na které nikdy nezapomenu. Tým odvedl skvělou práci. Bylo správnou volbou se v závěru zavěsit za Boonena a pak ho předjet," uvedl Greipel.

Ten se poprvé v kariéře dočkal role lídra na některém z hlavních cyklistických závodů. "Nemám představu, jak dlouho můžu být v čele, ale říká se, že žlutý trikot dává křídla. Je pravda, že teď cítím velkou motivaci. Každopádně po závodě si tenhle žlutý trikot pověsím na nějaké speciální místo ve svém domě," dodal.

Kreuziger dojel na 59. místě a původně nabral ztrátu 18 vteřin, čímž by se v průběžném pořadí propadl na 14. příčku. Komise závodu však rozhodla ponechat prvním 159 závodníkům stejný čas, což Kreuzigrovi zajistilo setrvání na sedmé pozici. Druhý z Čechů František Raboň dojel na chvostu pelotonu, ale přestože nenabral další ztrátu, stále je za lídrem pozadu o deset a půl minuty.

Slož puzzle a vyhraj jedinečné dárky od značky BEBELO
Slož puzzle a vyhraj jedinečné dárky od značky BEBELO

Každý den po celý tento týden můžete vyhrávat jedinečné dárky od značky BEBELO.