31. října 2019 7:03 Lidovky.cz > Sport > Ostatní sporty

Pokud Kvitová a Plíšková porazí grandslamové vítězky, obě postoupí do semifinále Turnaje mistryň

Karolína Plíšková v detailu. | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy Karolína Plíšková v detailu. | foto: Reuters

Šen-čen Po dnech plných propočtů a neustále se měnící situace kvůli odstupování soupeřek se najednou vracejí k systému, který znají nejlépe a který ctí celý rok. Porážka znamená konec.

A výhra velkou naději!

V podivuhodném kraji v deltě Perlové řeky, kde po ulici prosviští elektromobil a chvíli po něm babička s kárkou jako z dob kulturní revoluce, se dějí zvláštní věci také na kurtu.

Dnes Petra Kvitová a zítra Karolína Plíšková si mohou na Turnaji mistryň zajistit semifinále.

Svým porážkám navzdory.

„Tady se může stát všechno,“ kývla Plíšková poté, co zraněná Bianca Andreescuová odstoupila po prvním setu. Plíšková v něm prohrávala 0:2, ale Kanaďanka špatně došlápla a čím dál horší pohyb ji donutil ke skreči.

Hotové české dej`a vu: Kvitová má naději zase díky tomu, že kvůli zranění ramena v její skupině vzdala Naomi Ósakaová.

Obě Češky zatím ve dvou duelech dohromady získaly tři sety – a dál jsou ve hře. Zápletka jako hrom. A obří výzvy před nimi. Pro Kvitovou jí bude světová jednička Ashleigh Bartyová, letos šampionka Roland Garros.

A pro Plíškovou rumunská údernice, nezdolná Simona Halepová čili vítězka posledního Wimbledonu.

Případ Kvitová: Jak oživit mysl

V Červené skupině se chystá střet letošních starých známých. Kvitová a Bartyová se spolu utkají posedmé, dosavadní bilance zní 4–2. Ale tři zápasy musely do třetího setu.

Karolína Plíšková v detailu.
Plíšková slaví po skreči soupeřky první vítězství v Šen-čenu.

„Ty spolu s Ash hrajeme rády,“ usmála se Češka. Ale laskavosti stranou, vyladit se jako na čtvrtfinále Australian Open (jejich jediný jasný střet – 6:1, 6:4 pro Kvitovou) pro ni bude složité.

Po dvou porážkách ve skupině byla vyčerpaná, jako všechny zbylé účastnice WTA Finals v Šen-čenu marně hledá dobíjecí stanice pro sportovkyně.

Zároveň ve středu na tréninkovém kurtu pod okny tiskového střediska absolvovala poctivou, výživnou přípravu. Rozhodně není bez šance, žebříčková královna z Austrálie minule podlehla narychlo povolané náhradnici Bertensové a působila občas až křečovitě, což je u ní letos nebývalé.

Včerejší výsledky na Turnaji mistryň:

Fialová skupina:
KAROLÍNA PLÍŠKOVÁ (2) – Andreescuová (5-Kan.) 6:3 skreč, Svitolinová (8-Ukr.) – Halepová (4-Rum.) 7:5, 6:3
Dnešní program s českou účastí:
9.00 KREJČÍKOVÁ, SINIAKOVÁ (6) – Stosurová, Čang Šuaj (7-Austr./Čína), 11.30 Bartyová (1-Austr.) – KVITOVÁ (6), 14.30 STRÝCOVÁ, Sie Šu-wej (2-Tchaj-wan) – Dabrowská, Sü I-fan (4-Kan./Čína).
Online reportáže z českých zápasů čtěte na Lidovky.cz/sport.

„Naše souboje s Petrou jsou především ohromně náročné,“ uznává Bartyová. „Musím přeskupit síly. Zjistit, jak co nejlépe omezit její silné stránky – a hlavně se vrátit k tomu, co moji hru zdobí.“

Střet unavených těl a lehce nahlodaných myslí té lepší nabídne cennou odměnu: vítězka bude jen dva zápasy od trofeje.

Případ Plíšková:

Respekt ano, ale...

Když letos Halepová slavila v All England Clubu, poslala jí Plíšková gratulaci. Obyčejně to nedělá: „Ale Simony si vážím, mám k ní respekt. Mimo kurt s ní ráda pokecám. Je taková normální.“

Celková bilance z pohledu Plíškové zní 4–7, letošní však 1–1 a ta z posledních pěti střetů 3–2. „Hratelné to je,“ věří česká světová dvojka.

Zase se dá čekat její dobývání a pečlivé returny Halepové. Zkrátka velká bitva. Ve které díky specifikům Turnaje mistryň pořád půjde o velké cíle.

Premium

Kořeněná jídla ani káva neškodí, vyvrací profesor Tesař letité mýty

Prof. Vladimír Tesař, zakladatel a přednosta Kliniky nefrologie 1. Lékařské... | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy

Kola je pro ledviny hrob. Nejlepší je nesolit a nejíst ostrá exotická jídla. Alkohol dokáže „propít“ ledviny, které je...

Premium

Hra o 80 tisíc: kolik peněz navíc mohou rodiče získat a jak to udělat

ilustrační snímek | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy

Rodičovský příspěvek se od ledna zvýší ze současných 220 tisíc korun až na celkových 300 tisíc. MF DNES přináší návod –...

Premium

Test celoročních pneumatik. Jak si vedou za sucha, za mokra a na sněhu

Test celoročních pneumatik | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy

K celoročním pneumatikám výrobci přistupovali po dlouhá léta macešsky. Konečně se však vrátily do jejich přízně....

TAMARA KLUSOVÁ: Porodní domy jsou pro mě zlatou střední cestou
TAMARA KLUSOVÁ: Porodní domy jsou pro mě zlatou střední cestou

Tamara Klusová – zpěvačka, autorka knížky, manželka oblíbeného muzikanta, ale hlavně trojnásobná maminka. Jaké bylo její vlastní dětství, kde dobíjí baterky a jaké porody se svými dětmi prožila? To se dozvíte v našem rozhovoru.