Středa 22. března 2023, svátek má Leona
  • schránka
  • Přihlásit Můj účet

Lidovky.cz

Policie obvinila trenéra stolního tenisu, měl masírovat nahou nezletilou dívku

Sport

  13:35
Praha - Policie na konci května obvinila bývalého trenéra reprezentace kadetek ve stolním tenisu z pohlavního zneužití. Ve čtvrtek to uvedl server Seznam Zprávy. Případ podle advokáta jedné z dívek Iva Žižkovského vyšetřuje královéhradecká policie. Obviněný Seznam Zprávám řekl, že se stíháním nesouhlasí. Hrozí mu až desetileté vězení.
ilustrační snímek

ilustrační snímek foto: Pixabay.com

Trenérovy bývalé svěřenkyně tvrdí, že se k nim muž před zhruba devíti lety choval nevhodně, jednu z nich údajně fyzicky zneužil. V době, kdy byla nezletilá, ji prý masíroval nahou. Serveru řekly, že o chování trenéra informovaly Českou asociaci stolního tenisu před rokem a půl, výkonný výbor ale podle nich nijak nejednal.

Zástupci asociace uvedli, že trenér veškerá obvinění popřel a šlo pouze o „tvrzení proti tvrzení“. Muži následně vypověděli podle webu smlouvu reprezentačního trenéra, na klubové úrovni trénoval děti i dál. Když se pak stal vedoucím trenérem a sportovním manažerem Centra mládeže, asociace ho zaměstnala znovu. Podle dalších dívek trenér pokračoval v nevhodném chování i v Centru mládeže.

Zástupci asociace Seznam Zprávám řekli, že muž nebyl stíhán ani odsouzen, neměli tedy důvod ho nezaměstnat. Asociace muži podle serveru v minulém roce neprodloužila smlouvu, proces odebrání jeho licence zahájila minulý týden.

Autor:

Mohlo by vás zajímat