Neděle 21. července 2024, svátek má Vítězslav
  • Premium

    Získejte všechny články
    jen za 89 Kč/měsíc

  • schránka
  • Přihlásit Můj účet
130 let

Lidovky.cz

Diskuze

Policie zatkla další protibetské demonstranty

Pět cizinců zatkla pekingská policie poté, co na budovu čínské státní televize, vedle billboardu propagující olympiádu, vyvěsili transparent Svobodný Tibet.
Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.

Romann

17. 8. 2008 10:53
Čínská ekonomická expanse v Súdánu

Čínská ekonomická expanse v Súdánu.

Ropa byla objevena v roce 1978. Původní odhad zásob činil 1,6 miliardy barelů, což tehdy řadilo zemi na 37. místo na světě. Zájem o Súdán se zvýšil s objevem zemního plynu, jehož zásoby se odhadují na 85 miliard m3. Nepřetržité boje, které vedly malé skupiny ozbrojenců a zhoršující se bezpečnostní situace, nakonec donutily nadnárodní monopoly opustit ropná pole. Jejich místo zaujal jiný gigant - Čínská národní ropná společnost a koncem téhož roku započal rozsáhlejší export ropy.

Byznys = lidská práva

Spojené státy se okamžitě rozhodly: přišla doba chránit lidská práva v Súdánu. Odstartovala propagandistická kampaň proti Chartúmu. V roce 2005 objevili čínští geologové rozsáhlá ropná ložiska v jižní části Dárfúru. Spojené státy nepřepadly v té době Súdán jen proto, že uvázly v Iráku a Afghánistánu. Čínská ekonomická expanze v Africe již dlouho dobu znepokojuje USA i EU. Objem vzájemného obchodu ČLR-Afrika se za prvních 10 měsíců... Pokračovanie na: http://voltaire.netkosice.sk/" target="_blank" rel="nofollow">http://voltaire.netkosice.sk, Trezor, téma: Čínská ekonomická expanse v Súdánu

0 0
možnosti

Praotec Cech

15. 8. 2008 20:32
zbabela Evropa a slabosske USA

USA a Evropa nejen ze nepomuze Tibetu vojensky ale ani se neodvazuje moc nahlas Cinu kritizovat.

To vite boji se Cinany nastvat. A vubec se jim nedivim . USA vlada je jen upovidana neschopna svoloc.

0 0
možnosti