23. srpna 2017 14:50 Lidovky.cz > Sport > Ostatní sporty

Policisté v souvislosti s napadením Kvitové dostali 300 podnětů. Pachatele ale stále nemá

  • Poslat
  • Tisk
  • Redakce
  • 1Diskuse
Identikit muže, kterého policie hledá v souvislosti s pořezáním tenistky Petry... | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy Identikit muže, kterého policie hledá v souvislosti s pořezáním tenistky Petry... | foto: Policie

OLOMOUC Více než 300 podnětů od veřejnosti získali kriminalisté v souvislosti s vyšetřováním napadení tenistky Petry Kvitové v jejím prostějovském bytě. Policisté po osmi měsících vyšetřování řekli, že mají několik vyšetřovacích verzí. Pachatele se dosud nepodařilo dopadnout. Dál proto žádají veřejnost o případnou pomoc, řekla krajská policejní mluvčí Jitka Dolejšová.

Přepadení se odehrálo loni 20. prosince, dvojnásobná wimbledonská vítězka při něm utrpěla vážné poranění ruky.

„Kriminalisté krajského ředitelství nadále důsledně a pečlivě prověřují a vyhodnocuji veškeré podněty a poznatky, které mají k dispozici, a to v současnosti zejména ty, které jsme získali od občanů. Doposud jsme obdrželi ze strany veřejnosti více jak 300 podnětů. V průběhu dosavadního prověřování bylo stanoveno několik vyšetřovacích verzí, z taktických důvodů však nelze veřejnosti sdělit konkrétnější informace,“ uvedla policejní mluvčí Dolejšová.

Petra Kvitová.
Petra Kvitová při tréninku.

Tým kriminalistů podle Dolejšové na případu usilovně pracuje. „Nadále uvítáme případné poznatky, které se vztahují k uvedené události. Občané se nemusí soustředit pouze na popis a identikit pachatele, ale i na další informace, které se v souvislosti s napadením sportovkyně dozví, byť by se mohlo jednat z jejich pohledu o drobnost,“ dodala mluvčí.

Případ policie vyšetřuje jako zvlášť závažný zločin vydírání. Pachateli hrozí pět až 12 let vězení. Vyšetřovatelé při stanovení právní kvalifikace zohlednili i zranění napadené tenistky. Případ vyšetřují podle odstavce, podle kterého pachatel tímto činem způsobil oběti těžkou újmu na zdraví.

Při potyčce útočník Kvitovou pořezal na levé ruce, v které hráčka drží raketu. Ještě týž den večer tenistka absolvovala téměř čtyřhodinovou operaci v Ústavu chirurgie ruky a plastické chirurgie ve Vysokém nad Jizerou.

Rekonvalescence trvala několik měsíců, Kvitová se vrátila na turnaje v květnu. Odměna za informace vedoucí k dopadení muže je půl milionu korun. K původním 100 tisíc Kč, které začátkem ledna nabídl prostějovský klub, přidal muž, jenž nechtěl zveřejnit svou totožnost, ještě 400 tisíc korun.

ČTK
  • 1Diskuse
Najdete na Lidovky.cz