Neděle 26. května 2024, svátek má Filip
  • Premium

    Získejte všechny články mimořádně
    jen za 49 Kč/3 měsíce

  • schránka
  • Přihlásit Můj účet
130 let

Lidovky.cz

Potkal ukrajinský obr svou noční můru? Klička čeká nebezpečný Arreola

Sport

  10:53
PRAHA/LONDÝN - VIDEO + ON-LINE Americký pořízek Chris Arreola se dočkal. Téměř dvoumetrový bijec, který knockoutoval čtyřiadvacet soupeřů ze sedmaadvaceti 26. září utká s Vitalijem Kličkem o pás mistra světa WBC. A čeští fanoušci boxu se mohou těšit, že v případě zájmu utkání uvidí v on-line podrobné reportáži na www.lidovky.cz.

Typický pohled - Arreola na nohou, soupeř na zemi. foto: AFP

Rozhovor s koučem Arreoly Henry Ramirezem

Ze zápasu, o který jste tolik stáli, musíte být skutečně nadšený, že?
Ano, jsme oba nadšení, je to skvělé. Nemůžeme se dočkat.

Je pro vás dobrou zprávou fakt, že se podařilo získat utkání na vaší domácí půdu do Los Angeles?
Je to naše první velké vítězství a dalšího překvapení se fanoušci dočkají 26. září.

Všichni fanoušci boxu tvrdí, že Kličkové jsou neporazitelní, co vy na to?
Myslím, že všichni ne. A navíc to podle mne není pravda. Nikdo není nepřemožitelný, ani Vilalij se svým bratrem. A můj svěřenec vás o tom v zápase s Vitalijem přesvědčí. Očekávejte velké překvapení.

Agentuře AP to potvrdil Arreolův promotér Dan Goossen. Osmatřicetiletý Kličko, který se loni vrátil po čtyřech letech do ringu, bude favoritem. Dosud prohrál pouze dvakrát z 39 zápasů. Z toho 36 duelů vyhrál po knokautu soupeře. Nyní ale proti němu stojí velmi vážný vyzyvatel.

Arreola, přezdívaný "Noční můra", by se s klidem mohl přezdívat tak "Mr. K.O.". Pouze tři jeho soupeři s ním vydrželi v ringu až do konce. Dalších čtyřiadvacet poslal nemilosrdně k zemi. Osmadvacetiletý Američan, který má mexické kořeny bude i pro o deset let staršího Vitalije velmi těžkým sokem. "Chci být prvním mexickým Američanem s profesionálním titulem mistra světa," uvedl Arreola.

Kličko prohrál již na úvod, zápas se uskuteční ve Spojených státech a ne v Evropě. V Arreolově domovině Los Angeles starší z ukrajinské bratrské dvojice dosud bojoval dvakrát. V roce 2003 tam prohrál duel s Lennoxem Lewisem, o rok později porazil Corrie Sanderse a získal titul WBC. Arreolovi by mohla pomoci zkušenost s Kličkovým mladším bratrem Vladimirem, kterému v roce 2003 dělal tréninkového sparingpartnera.

ARREOLA V AKCI:

7 tipů, jak na citlivé zuby v těhotenství
7 tipů, jak na citlivé zuby v těhotenství

Hladina hormonů v těle se v průběhu těhotenství mění stejně jako chutě a jídelníček. Mnoho těhotných také trápí časté nevolnosti. Následkem toho...