Čtvrtek 30. května 2024, svátek má Ferdinand
  • Premium

    Získejte všechny články mimořádně
    jen za 49 Kč/3 měsíce

  • schránka
  • Přihlásit Můj účet
130 let

Lidovky.cz

Powell a Gay běželi už ve čtvrtfinále stovku pod 10 sekund

Sport

  21:28
BERLÍN - Skvělé galapředstavení sprinterů na mistrovství světa v Berlíně pokračovalo i ve čtvrtfinále závodu na 100 metrů, v kterém hned dva adepti na medaili překonali hranici deseti sekund. Nejrychlejší byl bývalý světový rekordman Jamajčan Asafa Powell, který stlačil svůj dnešní druhý běh až na výkon 9,95 sekundy.

Bolt a jeho tradiční legrácky. foto: ČTK

On-line mistrovství

Oproti rozběhu Powell tentokrát nic nepodcenil a v závěru zvolnil, až když měl jistý postup do semifinále. Jamajčan tak ukázal světu, že hodlá výrazně promluvit do ostře sledovaného souboje Usain Bolt vs. Tyson Gay. "Ráno jsme to trochu podcenil, běžel jsem moc pomalu, ale teď už to bylo dobré," prohlásil Powell.

Americký obhájce titulu Gay stejně jako v dopoledním rozběhu zaspal na startu. Nejrychlejší sprinter letošní sezony se musel hodně rychle rozběhnout, aby své soupeře dohonil, přesto se u jeho jména zastavila časomíra na výborném výkonu 9,98 sekundy.

Gay se v posledních týdnech potýkal s bolestí v tříslech, i druhý test však jeho svaly vydržely. "Ale dost to bolí," připustil Gay. Přesto věří, že ho to v neděli neomezí. "Musím ještě trochu zapracovat na tom startu, ten se opět nepovedl. I proto je ten čas výborný," řekl.

Samostatnou kapitolou byl opět Boltův běh. Světový rekordman zhruba od poloviny trati soupeře kontroloval a svou rychlost přizpůsoboval aktuální situaci. Neběžel zdaleka naplno, dokonce se s vedle běžícím Danielem Baileym z Antiguy stihl na sebe podívat a usmát se. Trojnásobný olympijský vítěz z Pekingu zaběhl čas 10,03 sekundy, Bailey byl dokonce o setinu rychlejší.

Autor:

Rozdáváme mléčnou výživu ZDARMA
Rozdáváme mléčnou výživu ZDARMA

Už jste slyšeli o nové pokračovací mléčné výživě BEBA SUPREMEpro 2 určené dětem od ukončeného 6. měsíce? Nyní můžete tuto nejdokonalejší recepturu...