Sobota 31. července 2021, svátek má Ignác
  • schránka
  • Přihlásit Můj účet

Lidovky.cz

Před British Open je opět favoritem Tiger Woods

Sport

  11:53
LYTHAM (Británie) - Golfista Tiger Woods je před 141. ročníkem slavného British Open, třetím majorem sezony, pasován do role největšího favorita. Výhra na hřišti Royal Lytham & St. Annes plném pískových překážek může amerického hráče vrátit na post světové jedničky. Turnaj začne ve čtvrtek a vyvrcholí v neděli.

Tiger Woods foto: ČTK

Woods se vrátí do čela žebříčku PGA v případě titulu, jeho čtvrtého v kariéře na British Open, a v momentu, kdy současný první hráč Luke Donald z Anglie skončí hůře než třetí. První mohou být po British Open rovněž další favorité turnaje, severoirský mladík Rory McIlroy a další Angličan Lee Westwood.

"Snažím se do té pozice (prvního hráče světa) dostat, ale musel jsem se nejdříve uzdravit a dostat do kondice, abych mohl zase hrát, jak chci. A když v tom budu pokračovat, budu se snažit a mít dost času, zase vyhraju i major," věřil šestatřicetiletý Woods, který je aktuálně na čtvrtém místě světového žebříčku.

Turnaj kategorie major vyhrál Woods, majitel již čtrnácti vavřínů z majorů, naposledy v roce 2008 (US Open). Tentokrát je favoritem, jelikož jako jediný letos dokázal vyhrát tři turnaje okruhu PGA za posledních šest týdnů.

Na linksu podle Woodse rozhoduje počasí

Na typicky linksové hřiště v Lythamu s parem 70, která bylo postaveno již v roce 1886 a současnou podobu dostalo o 11 let později, se British Open vrací pojedenácté a na hráče je nastraženo přesně 202 bunkerů (pískových překážek). "Nejdůležitějším faktorem je na linksu vždycky počasí. Déšť a sílící vítr připraví zcela jiné podmínky a mění plány. Je to vždy výzva," řekl Woods.

Po jeho ústupu z předních pozic kvůli zranění a především osobním problémům nemá světový golf tak pevného vládce. Dokazuje to fakt, že poslední patnáct turnajů kategorie major mělo vždy jiného vítěze. Naposledy dokázal vyhrát po sobě Ir Padraig Harrington British Open a PGA-Championship před čtyřmi lety.

"Je nás hodně, kteří mohou myslet na výhru," řekl Woods, letos favorit i u sázkových kanceláří. "Ta šíře skvělých hráčů je v golfu aktuálně opravdu veliká a záleží na tom, jak kdo zvládne aktuální týden," řekl Phil Mickelson.

Velkou touhu přidat do své sbírky druhý titul z majoru má třiadvacetiletý McIlroy, vítěz loňského US Open. "Vyhrát loni první major bylo skvělé, být letos první v žebříčku hezké, ale uspět na Open by bylo úplně nejvíc," zasnil se McIlroy.

Autoři: ,