Úterý 16. dubna 2024, svátek má Irena
130 let

Lidovky.cz

Překonám Šebrleho rekord, věří si Clay

Sport

  12:41
GÖTZIS - Americký desetibojař Bryan Clay hýří před desetibojařským kláním v Götzisu sebevědomím. "Chci překonat světový rekord Romana Šebrleho," říká. Hodnota maxima je 9026 bodů.

Roman Šebrle a Bryan Clay po mistrovství světa v Helsinkách v roce 2005. foto: ČTK

Mistr světa v desetiboji se prý již zotavil ze zranění a zdravotních potíží, která ho trápila na sklonku minulé sezony.

Clay bude v Rakousku obhajovat loňské vítězství, které získal součtem 8677 bodů, což byl nakonec nejlepší světový výkon roku. Šebrle po pěti triumfech za sebou loni ze závodu odstoupil po vrhu koulí kvůli doznívajícímu svalovému zranění, letos se však chystá do závodu znovu pustit. 

Do Götzisu se přihlásila také olympijská vítězka a mistryně světa Carolina Klüftová ze Švédska, která bude útočit na páté vítězství za sebou. Její největší soupeřkou bude Britka Kelly Sothertonová.

Vedle Claye a Šebrleho by v Götzisu měl startovat také loňský vítěz vícebojařské Grand Prix Kazach Dimitrij Karpov, chybět by neměl ani ruský stříbrný medailista z mistrovství Evropy Alexandr Pogorelov a jeho krajan Alexej Drozdov. Přihlášen je i halový mistr světa Němec Andre Nicklaus.

Na startu by podle organizátorů mělo být dvacet desetibojařů s osobním rekordem přes 8000 bodů.
Autoři: ,

Pylová sezóna: Jak poznat alergii u svých dětí?
Pylová sezóna: Jak poznat alergii u svých dětí?

Alergie je nepřiměřená reakce imunitního systému na běžné, obecně neškodné látky v okolním prostředí. Taková látka, která vyvolává alergickou...