14. srpna 2011 17:52 Lidovky.cz > Sport > Ostatní sporty

Prokleté Brno. 'Jako vždycky,' řekl Abraham

Karel Abraham | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy Karel Abraham | foto: ČTK

BRNO Sedm startů, a jen jednou viděl cílový praporek. Motocyklový jezdec Karel Abraham i letos potvrdil, že se mu v domácím závodě mistrovství světa v Brně nedaří. První Čech v královské kubatuře MotoGP v neděli na Masarykově okruhu zakončil nevydařený víkend. Nejdříve upadl a poté mu vypověděl službu motocykl Ducati.

"Bohužel to odpovídá tomu, co se v Brně vždy děje. Vždy je tady něco špatně. Buď se nám nepovede závod, spadl jsem, nebo loni se mi to stalo už v tréninku, kdy jsem spadl díky jinému jezdci a navíc jsem pak musel vynechat dva závody. Vždy se tady něco stane," řekl Abraham novinářům.

Už se mu ani nechce tvrdit, že věří, že příští rok smůlu prolomí. "Už je to trapné. Je to nepříjemné. Myslel jsem, že když jsem loni říkal, že to bude špatné a bylo to špatné, tak letos budu říkat, že to bude dobré a bude to dobré. Ani takhle taktika nevyšla, tak budu muset vymyslet novou a lepší," přiznal.

VŠE O VELKÉ CENĚ BRNA

Z jednou z mála věcí, s kterou mohl být Abraham spokojený, byl start. Na rozdíl od předešlých závodů se totiž na začátku nepropadl, což ostatně jako poslední muž z kvalifikace ani nemohl, ale naopak se posunul o dvě místa dopředu. "Tentokráte se mi povedl. Hodně lidí mi říkalo, že je jedno, odkud startuji, protože v první zatáčce jedu špatně, ale teď to tak špatné nebylo," uvedl Abraham.

Pád v pátém kole, navíc před hlavní částí vlastních fanoušků, ale jeho snažení prakticky ukončil. "Spadl jsem na předek na výjezdu ze zatáčky, což si myslím, že žádný jezdec nemůže ovlivnit. Nechci se ale vymlouvat, kdybych měl od pátku takové výsledky, jaké jsem měl mít, možná by se to nestalo," poukázal Abraham na potíže v průběhu celého víkendu, kdy se jeho týmu nepodařilo ideálně nastavit motocykl.

Z motorky se začalo kouřit

Po lehkém pádu se vrátil do závodu, protože jeho ducati nebyla příliš poškozená, ale po chvilce jej zastavila závada na motocyklu. "Kroužil jsem nějakým způsobem na trati, ale pak najednou motorka přestala jet. Nechal jsem všechny předjet, ale o kolo později přestala jet úplně. Začalo se z ní kouřit a byl konec," uvedl Abraham. Nepomohl mu ani restart elektroniky motoru.

Důvod závody motoru krátce po závodu neznal, hodně jej to ale mrzelo. Znamená to totiž i problémy do další části sezony. Na rok má totiž k dispozici jen šest motorů a tohle byl podle něj čtvrtý nebo pátý. "A byl úplně nový. Pokud budeme mít k dispozici o jeden méně, než jsme počítali, bude to špatné," řekl. Odstoupení jej mrzelo i proto, že i přes pád chtěl závod dokončit a získat alespoň jeden nebo dva body. Netrápila ho ani skutečnost, že "dostal kolo". Za jeho ztrátu totiž mohly problémy s motocyklem.

Abraham momentálně prožívá v MS útlum. Po počátečním seznamování bodoval, byl dvakrát sedmý, ale nyní se mu tento výsledek nedaří zopakovat. "Doufám, že teď přijde nárůst. Zatím jsem to většinou měl tak, že začátek byl dobrý, pak přišel propad a následně ke konci sezony nárůst. Tak snad to bude i teď," uvedl Abraham. Sedmý byl vždy na mokru, teď je jeho hlavním cílem prosazovat se stabilně do desítky na suchu.

ČTK

Akční letáky
Akční letáky

Prohlédněte si akční letáky všech obchodů hezky na jednom místě!