Čtvrtek 23. května 2024, svátek má Vladimír
  • Premium

    Získejte všechny články mimořádně
    jen za 49 Kč/3 měsíce

  • schránka
  • Přihlásit Můj účet
130 let

Lidovky.cz

Prokop nepostoupil do čtvrtfinále

Sport

  10:37
PEKING - Michal Prokop nepotvrdil v premiéře bikrosu na olympijských hrách roli jednoho z řady spolufavoritů a soutěž pro něj skončila před branami semifinále. V něm se ve čtvrtek v Pekingu představí Jana Horáková, jež v dnešní kvalifikaci zajela osmý čas.

Prokop se připletl do kolize. foto: AFP

Dvojnásobnému mistru světa ve fourcrossu Prokopovi se nedařilo už od kvalifikace, jež sloužila k rozřazení 32 cyklistů do čtvrtfinálových rozjížděk. Český reprezentant zajel na speciální dráze v Lao-šan dvacátý čas 36,689, jímž za vítězem kvalifikace Mikem Dayem z USA zaostal o necelou sekundu.

Čtyři osmičlenné skupiny poté absolvovaly tři čtvrtfinálové jízdy, z každé postupovali do semifinále čtyři cyklisté s nejnižším součtem umístění. Prokopovi v prvních dvou jízdách nevyšly starty, obsadil dvakrát sedmou příčku a prakticky ztratil šanci na postup. V závěrečné rozjížďce po hromadném pádu, do nějž se také zapletl, dojel čtvrtý a celkově byl šestý. Na čtvrtou postupovou pozici ztratil čtyři body.

"Nešly mi starty a tím bylo vše dané. V tréninku to bylo ještě dobré, ale při čtvrtfinálových jízdách to už bylo horší. A pak to tady ze zadních pozic bylo těžké," řekl Prokop novinářům. Stejně jako před rokem při Světovém poháru v Pekingu mu prý moc nevyhovovala dráha. "Sice to letos bylo o něco lepší, ale pořád jsme si nesedli," uvedl český reprezentant.

Prokopovi se nepodařilo splnit základní cíl, kterým byl postup do čtvrtečního semifinále. Tragédii z toho však nedělal. "Když vám nejdou starty, tak s tím už pak nic neuděláte. A od toho se to dnes odvíjelo," řekl smířeně.

Autor:

Vyhrajte rodinné vstupné do BRuNO family parku
Vyhrajte rodinné vstupné do BRuNO family parku

Jestliže vás trápí proměnlivé jarní počasí, máme pro vás tip, kam vyrazit, když počasí zrovna nepřeje. BRuNO Family Park v Brně se postará o zábavu...