Pondělí 28. listopadu 2022, svátek má René
  • schránka
  • Přihlásit Můj účet

Lidovky.cz

'Prolhaná č...o! Zdechni,' vyhrožují Rusové kvůli dopingové kauze Koukalové

Sport

  15:59
PRAHA - Už 8. února se uskuteční mimořádný kongres Mezinárodní biatlonové unie (IBU), na kterém se bude projednávat zpřísnění trestů za dopingu. Prohřešky proti pravidlům se týkají především ruských závodníků. Jejich fanoušci v posledních dnech směřují svoji zlost proti české hvězdě Gabriele Koukalové, alespoň tedy na sociálních sítích.

Gabriela Koukalová s medailí za vítězství v Novém Městě foto: Petr Lemberk, MAFRA

Několik posledních příspěvků obhájkyně celkového prvenství v hodnocení Světového poháru především na instagramu se stalo přestřelkou mezi ruskými a českými fanoušky. Někteří z těch ruských nemohou Koukalové přijít na jméno a kromě jiného ji zasypali nadávkami a výhrůžkami.

Důvod? Koukalové se vedle svého parťáka Michala Šlesingra a například i francouzského fenoména Martina Fourcada postavila ostře proti ruskému dopingu.

#gabrielasoukalova #gabrielakoukalova #biathlon #czechrepublic

Fotka zveřejněná uživatelem Gabriela Soukalova - Koukalova (@gabrielasoukalova),

„Je to donebevolající a hrozně mě to mrzí. Říkala jsme si, že náš sport je poměrně mladý a třeba v něm doping ještě nemůže hrát takovou roli. Být fér ve sportu i životě je jediná šance, jak si člověk může vážit sám sebe,“ tvrdila sedmadvacetiletá závodnice už po prosincové zastávce Světového poháru v Novém Městě na Moravě.

„Biatlonistům ze země, která má tolik dopingových kauz, se prostě nedá věřit,“ dodala po závodech ve Vysočina Arena. A právě tato věta, globální odsouzení ruských biatlonistů včetně Antona Šipulina a podpis na petici, která donutila nakonec IBU k mimořádnému kongresu, ruské fanoušky naštvala.

#gabrielasoukalova #gabrielakoukalova #biathlon #2017 #czechteam

Fotka zveřejněná uživatelem Gabriela Soukalova - Koukalova (@gabrielasoukalova),

„Tak moc ses mi líbila! Tvůj autogram jsem ale roztrhal a spálil,“ napsala jeden z těch ještě umírněnějších. A další se k němu se slovy zklamání z postoje českého biatlonistky přidali. Další ji radili, že by se místo politiky měla věnovat raději závodění, protože Němka Laura Dahlmeierové je letos daleko lepší.

Ne všichni ale zůstali jen u slov zklamání. „Prolhaná čubko,“ ulevil si například ten pod nickem baikinboris pro změnu v angličtině. „Svině, hnusný bastard! Zdechni,“ vyhrožoval zase přispěvatel retroo24, který ale následně svůj příspěvek smazal. „Široký zadek neznamená, že může šířit pokrok,“ připojil se další.

Dlužno dodat, že i hodně příspěvků psaných v azbuce se staví na stranu Koukalové. Tu brání také její čeští příznivci a to jak v rodném jazyce, tak angličtině či ruštině.

#gabielasoukalova #gabrielakoukalova #2017 #biathlon

Fotka zveřejněná uživatelem Gabriela Soukalova - Koukalova (@gabrielasoukalova),

Akční letáky
Akční letáky

Prohlédněte si akční letáky všech obchodů hezky na jednom místě!

Mohlo by vás zajímat