Středa 24. dubna 2024, svátek má Jiří
130 let

Lidovky.cz

Proti Německu musíme začít proměňovat šance

Sport

  9:32
PRAHA - V prvním zápase s Anglií v základní sestavě brněnský odchovanec Lukáš Mareček 18) chyběl. Po poločase však vystřídal na místě defenzivního záložníka mdlého Jana Hableho a od té doby patří k oporám českého výběru.

Český fotbalista Lukáš Mareček fauluje Nini Sotrise z Řecka foto: ČTK

Čekal jste před prvním zápasem, že se podíváte do hry?

Byl jsem domluvený s trenérem, že pokud bude potřeba, tak budu připraven střídat někdy kolem padesáté šedesáté minuty. Na základ jsem se úplně necítil, moje noha po zranění nebyla zcela stoprocentní.


Myslíte, že budete v základní sestavě proti Německu?

Samozřejmě bych rád byl, nicméně toto je pouze na trenérovi.

Fanoušci vás při všech zápasech mohutně podporují, neženou vás však někdy až moc do útoku?

 Proti Itálii byla útočná fáze velmi zbrklá a obrana hrála naivně.Fanoušci jsou skvělí, proti Itálii to bylo o něčem jiném. Naše aktivní hra dopředu vyprodukovala mnoho šancí, ty jsme ale neproměnili. Proti Němcům již z našich šancí góly dát musíme. Všechny góly dali Italové po našich hrubých chybách. Němcům podobné šance vůbec nesmíme nabídnout.


Myslíte si, že německá devatenáctka hraje takový ten tradiční bojovný německý fotbal?

Já jsem je viděl včera poprvé na videu, moc je neznám, ale hrají spíše více technicky, rychle. Jejich tři útočné záložníky musíme dobře pokrýt, jelikož od nich hrozí velké nebezpečí.

 
Našli jste v německém týmu nějaké výrazné slabiny? Co například standardní situace?

Trenér Dovalil nám říkal, že souhra mezi stopery a dvojicí defenzivních záložníků trochu vázne, takže se toho pokusíme využít. A útočné standardky mají hodně dobré a bránit je umí také výborně.

Autoři:

Arcon Personalservice GmbH
Instalatér do Německa

Arcon Personalservice GmbH

nabízený plat: 75 260 - 90 320 Kč