1. dubna 2008 19:00 Lidovky.cz > Sport > Ostatní sporty

Proti Rusům jdeme s vítězným týmem

Radek Štěpánek (vlevo) a Tomáš Berdych (uprostřed) se radují spolu s Pavlem Víznerem z vítězství ve čtyřhře proti Belgii v utkání prvního kola Světové skupiny Davisova.  | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy Radek Štěpánek (vlevo) a Tomáš Berdych (uprostřed) se radují spolu s Pavlem Víznerem z vítězství ve čtyřhře proti Belgii v utkání prvního kola Světové skupiny Davisova. | foto: ČTK

PRAHA Čeští tenisté nastoupí ve čtvrtfinále Davisova poháru v Rusku ve stejné sestavě, jaká vybojovala postup v utkání prvního kola Světové skupiny s Belgií. Nehrající kapitán Jaroslav Navrátil k duelu, který se uskuteční od 11. do 13. dubna v Moskvě, nominoval Tomáše Berdycha, Radka Štěpánka, Lukáše Dlouhého a Pavla Víznera. Informoval o tom generální sekretář Českého tenisového svazu Josef Nechutný.

Berdych se Štěpánkem jsou jasnou volbou pro dvouhru a je otázkou, zda stejně jako v zápase s Belgií a loňské vítězné baráži se Švýcarskem odehrají také čtyřhru.

Možnost volby Navrátilovi dává nominace sehraného deblového páru Dlouhý, Vízner, který spolu sice v této sezoně už nehraje, ale loni mimo jiné postoupil do finále grandslamového Roland Garros. To se hraje na antuce, kterou Rusové vybrali jako povrch pro čtvrtfinálový duel.

Ruský nehrající kapitán Šamil Tarpiščev už dříve nominoval Nikolaje Davyděnka, Michaila Južného, Dmitrije Tursunova a Marata Safina. Jako pátý byl přizván antukový specialista Igor Andrejev.

ČTK