Pátek 10. května 2024, svátek má Blažena

Ptáček: Máme ještě šanci

10:13
PRAHA - Hokejisté Českých Budějovic se škrábou ze dna propasti. Favorizovaný extraligový tým se topil v průběhu sezony v hluboké krizi, ale díky povedenému závěru má šanci proklouznout do play off.

Na Spartě v zápase domácích s Budějovicemi plály emoce. foto: ČTK

A jedním z trumfů českobudějovické sestavy je obránce František Ptáček (33), který se stal v lednu pro pražskou Spartu přítěží. Na zkušeného beka budou Českobudějovičtí spoléhat i dnes, kdy v posledním kole hostí Liberec. Počty jsou jasné. Jihočeši musí bodovat a přitom spoléhat na zaváhání Třince, jenž drží poslední postupovou příčku do vyřazovacích bojů o titul.

* LN Naději na postup jste si v úterý těsně zachránili díky triumfu nad Karlovými Vary. Přesto osud nemáte ve vlastních rukou. Jaký to je pocit?

Smíšený, ale je dobře, že máme ještě šanci. V úterý jsme si vybojovali naději, teď musíme vyhrát a pak už jen čekat, co se bude dít dál.

* LN Když jste nastupoval v úterý na led v poslední minutě zápasu za stavu 1:1, věřil jste ve výhru?

Doufal jsem. Hlavně jsem nevěděl, že do konce zbývá tak málo času.

* LN Dvě třetiny diváci neviděli gól, pak vstřelil první gól sezony váš spoluhráč Mucha. O tři minuty později si srazil puk do vlastní sítě další spoluhráč Toman, a vše bylo završeno Hudcovou trefou v čase 59:52. Vcelku zvláštní třetina, že?

Jo, vyhráli jsme ji vlastně 3:0. (směje se) Oba týmy hrály opatrný hokej, hodně to už připomínalo zápas play off.

* LN Věděli jste o tom, že Třinec doma prohrává?

Věděli, průběžné výsledky běžely na kostce nad ledem. Byl jsem překvapen, že to trenéři povolili.

* LN Úterní duel odchytal Roman Turek, který stál v brankovišti naposledy 11. ledna, kdy České Budějovice prohrály doma se Slavií 0:7. To byl povedený tah, že?

Byl. Roman má své kvality a v úterý to nám všem ukázal.

* LN Bude chytat i dnes?

To zatím nevím, jasno bude až v den zápasu.

* LN V neděli jste na ledě poslední Mladé Boleslavi prohospodařili dvoubrankový náskok. To vás asi teď hodně mrzí, že?

Mě to může mrzet, jsem v Budějicích krátce. Spoluhráči ale říkají, že během sezony předvedli víc nepodařených zápasů.

* LN Na jihu Čech jste tři týdny, během devíti zápasů jste čtyřikrát skóroval a třikrát na gól nahrál. To vám styl Českých Budějovic tak sedl?

Sedl, cítím důvěru trenérů. A také jsem přišel jako nový hráč a musel jsem ukázat, že nejsem jen ten, kterého vyhodili ze Sparty, ale že můžu týmu pomoci.

* LN Takže pro vás ten „vyhazov“ byl dobrým impulzem?

Určitě ano. Našel jsem v sobě novou jiskru.