Středa 3. června 2020svátek má Tamara 23 °C přeháňky až bouřky Předplatné LN
Lidovky.cz > Sport > Ostatní sporty

Pršelo mi štěstí, radovala se po vítězství Ptáčníková

Jiřina Ptáčníková | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy Jiřina Ptáčníková | foto: Reuters

HELSINKY Nad Helsinkami se střídaly intenzivní přeháňky s mrholením, na stadionu bylo sotva sedmnáct stupňů, ale pro Jiřinu Ptáčníkovou to byly zlaté podmínky. Česká tyčkařka využila nevlídné počasí k tomu, aby skočila jako jediná 460 centimetrů na první pokus a stala se mistryní Evropy. "Pršelo mi štěstí," povídala po závodu, který si prý neuvěřitelně užila.

Už v kvalifikaci byla suverénní, ale boj o postup do finále ji vysílil psychicky kvůli zmatkům při sčítání postupujících tyčkařek. Dnes to ale byla úplně jiná písnička. "Užívala jsem si to. Nebyla jsem nervózní, i když se mi v rozcvičení nedařilo a nic se mi nepovedlo. Hrozně jsem si to užívala, protože kvalifikace mě vyčerpala," přiznala po závodu.

Z ME v atletice

Zatímco soupeřky se jen těžko srovnávaly s nečasem nad olympijským stadionem, Ptáčníková takové podmínky miluje. "Mám radši, když je chladněji, jak na začátku mrholilo, to bylo perfektní. Dneska to pro mě byly ideální podmínky," radovala se.

Když skočila 460 cm napoprvé, netušila, že bude mít medaili. Pak se ale pokazilo počasí. "Tím, že jsem to dala na první pokus, jsem měla hodně velkou kliku. Pak se rozpršelo, to nebylo nic hezkého," řekla. Když její soupeřky odpadávaly, tušila medaili. Už to ji uspokojilo. "Nádherný pocit," zasnila se. "Už mi bylo jedno, jestli bude zlatá nebo stříbrná," prohlásila.

Premium

Před Rusem s ricinem varoval českou kontrarozvědku anonym

Šéf BIS Michal Koudelka. | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy

Byl to jeden z posledních letů z Ruska. Krátce nato se nebe nad Českem kvůli opatřením proti koronaviru uzavřelo. Psal...

Premium

Bubeník z Mandrage: Víťa sebral odvahu, kterou nikdo z nás nenašel a rozsekl to

Matyáš Vorda | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy

Na bicí hraje od svých devíti let. V deseti s kamarádem Víťou Starým založil kapelu Mandrage, která se za devatenáct...

Premium

Čas na změnu. Síťový zesilovač dnes nabídne více hudby než CD přehrávač

Streamovací receivery | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy

Poslech hudby prošel během posledních let revolucí. Většina hudby se poslouchá z předplacených internetových zdrojů....