Úterý 30. dubna 2024, svátek má Blahoslav

Rangers v play off opět prohráli

11:32
NEW YORK - Hokejisté New Yorku Rangers prohráli i druhý zápas prvního kola Stanleyova poháru. V pondělí nastoupili na ledě New Jersey bez zraněného útočníka Jaromíra Jágra a podlehli Devils 1:4.

John Madden z New Jersey Devils střílí jeden ze svých gólů do sítě newyorských Jezdců.

Jaromír Jágr kvůli zranění levého ramena vynechal první zápas v probíhající sezoně. "Je jedním z nejlepších hokejistů na světě. Když vám takový hráč vypadne ze sestavy, bývá to těžké," prohlásil na Jágrovu adresu útočník Rangers Steve Rucchin. Kvůli potížím s třísly nenastoupil ani obránce Rangers Darius Kasparaitis.

Hvězdou večera v New Jersey se stal domácí útočník John Madden, který vstřelil tři góly, z toho dva v oslabení. Rozhodující moment zápasu se odehrál na konci druhé třetiny za stavu 2:0. Rangers promarnili dlouhou přesilovou hru pěti proti třem a Madden po návratu z trestné lavice šest sekund před vypršením hrací doby přidal v oslabení třetí gól Devils.

"Něco takového se mi zase dlouho nepovede," uvedl Madden, který je na góly při přesilovce soupeře specialistou. S třinácti brankami v oslabení v jedné sezoně drží klubový rekord Devils, v tomto ročníku se ale až do pondělka trefil v početní nevýhodě jen jednou.

Po šestigólovém výprasku v úvodním utkání dostal v brance Jezdců místo Henrika Lundqvista přednost Kevin Weekes, ale porážce svého mužstva nezabránil. Jeho protějšek Martin Brodeur kapituloval pouze jednou ve třetí třetině. "Na začátku sezony bychom mu dali možná čtyři, pět gólů. Ale teď? Devils hrají jiný, přímo ďábelský hokej," řekl Weekes.

Za Colorado úřadoval Hejduk
Duel Colorada s Dallasem měl dramatický průběh. Tým Avalanche vedl po první třetině 3:0, ale druhou část prohrál 0:4. Závěr však znovu patřil hostům. Dvě minuty před vypršením základní hrací doby zařídil Brett Clark prodloužení a v jeho páté minutě zajistil pro Colorado výhru Joe Sakic, který tečoval střelu Johna-Michaela Lilese.

"Nebylo to těžké, jen jsem nastavil hokejku," řekl Sakic. Asistenci u vítězného gólu si připsal i Hejduk, jenž už předtím v utkání vstřelil gól a na dva přihrál. "Když dostanete v play off pět gólů, nemůžete pomýšlet na úspěch," zlobil se trenér Dallasu Dave Tippett.