Sobota 24. února 2024, svátek má Matěj
  • schránka
  • Přihlásit Můj účet
130 let

Lidovky.cz

Razým vypadl ve čtvrtfinále sprintu po pádu

Sport

  16:29
NOVÉ MĚSTO - Český běžec na lyžích Aleš Razým nešťastně vypadl ve čtvrtfinále dnešního sprintu Tour de Ski v Novém Městě na Moravě. Na trati 1,2 kilometru volnou technikou doplatil na nezaviněnou kolizi s Italem Pietrem Pillerem Cotrerem, který se prodral při sjezdu dopředu a připletl se Razýmovi do cesty. Druhý muž z kvalifikace upadl a neměl šanci postoupit do semifinále. Vypadla i Kamila Rajdlová.

Češi končí. foto: ČTK

"Myslel jsem, že se mu vyhnu, ale neustál jsem to," řekl ihned po závodu České televizi Razým. Přitom měl závod dobře rozjetý, pohyboval se na třetí pozici a připravoval si závěrečný finiš. "Jelo se mi dobře, bylo to dobře rozjeté, je to smůla," prohlásil Razým.

Nikdo další z českých běžců už do čtvrtfinále nepostoupil. Obhájce prvenství v Tour Lukáš Bauer skončil devětačtyřicátý a klesne z průběžné deváté pozice. Hned za ním se umístil Milan Šperl a Jiří Magál obsadil předposlední, 58. příčku.

Mezi ženami se mezi postupující třicítku do vyřazovacích bojů dostala Rajdlová, která obsadila v kvalifikaci 26. místo. Ve čtvrtfinále ale vypadla z pátého místa v rozjížďce, v které upadla spolufavorizovaná Polka Justyna Kowalczyková.

"Počítala jsem s tím, že nejrychlejší na startu nebudu, ale to nebylo rozhodující," připustila Rajdlová, že neměla moc šancí. Za úspěch považovala už postup mezi třicítku nejrychlejších. "Trochu jsem ale doufala, že by se to třeba mohlo povést," dodala.

Autor:

Akční letáky
Akční letáky

Všechny akční letáky na jednom místě!