Razýmová byla na Tour na klasické desítce 14., vyhrála Švédka Svahnová

Kateřina Razýmová foto: Czech Ski and Snowboard

Val Müstair - Běžkyně na lyžích Kateřina Razýmová doběhla čtrnáctá v druhé etapě Tour de Ski, kterou byl závod na 10 km klasickou technikou s hromadným startem. Ve švýcarském Val Müstair opět vyhrála Švédka Linn Svahnová, jež ovládla už zahajovací novoroční sprint.
  14:17

Devětadvacetiletá Razýmová potvrdila, že je největší českou nadějí pro celkové pořadí Tour. V druhé desítce se pohybovala celý závod a finišovala 24,7 sekund po Svahnové. V průběžném hodnocení prestižního seriálu se posunula o deset míst na šestnáctou pozici.

Kateřina Razýmová

Další české běžkyně se dnes do elitní třicítky neprobojovaly. Petra Nováková doběhla na 39. pozici a Petra Hynčicová s Kateřinou Janatovou, jež byla po sprintu šestnáctá, se seřadily na 49. a 50. příčce.

Svahnová zvítězila po taktické jízdě v závěrečném spurtu vedoucí skupinky před Ruskou Julií Stupakovou a Američankou Jessie Digginsovou. Jednadvacetiletá Švédka po šesté výhře v SP v kariéře mírně zvýšila průběžné vedení v Tour před Digginsovou na 13 sekund.

Závody SP a Tour de Ski v běhu na lyžích ve Val Müstair (Švýcarsko):

Ženy - 10 km klasicky s hromadným startem: 1. Svahnová (Švéd.) 30:09,9, 2. Stupaková (Rus.) -0,7, 3. Digginsová (USA) -0,8, 4. Karlssonová (Švéd.) -1,4, 5. Hennigová (Něm.) -2,0, 6. Brennanová (USA) -3,4, 7. Kirpičenková -4,5, 8. Žambalovová (obě Rus.) -13,6, 9. Pärmäkoskiová (Fin.) -13,6, 10. Sorinová (Rus.) -17,9, ...14. Razýmová -24,7, 39. Nováková -2:12,8, 49. Hynčicová -3:02,5, 50. Janatová (všechny ČR) -3:05,9.

Průběžné pořadí Tour (po 2 z 8 závodů): 1. Svahnová 32:42, 2. Digginsová -13, 3. Karlssonová -18, 4. Brennanová -20, 5. Lampičová (Slovin.) -40, 6. Fähndrichová (Švýc.) -43, ...16. Razýmová -1:38, 36. Nováková -3:19, 47. Janatová -4:02, 48. Hynčicová -4:17.