Středa 19. června 2024, svátek má Leoš
  • Premium

    Získejte všechny články
    jen za 89 Kč/měsíc

  • schránka
  • Přihlásit Můj účet
130 let

Lidovky.cz

Sport

Neočkovaná tenistka Voráčová se rozhodla dál nebojovat a z Melbourne odletěla

Renata Voráčová foto: ProfimediaProfimedia.cz

Česká tenistka Renata Voráčová, která v Austrálii přišla o vízum kvůli neuznání výjimky z očkování, odletěla z Melbourne. S odkazem na vládní zdroje to uvedla agentura AFP.
  15:18

Aktuálně 81. deblistka světa, jež plánovala účast na grandslamovém Australian Open, dnes pozdě večer místního času nasedla na letadlo do Dubaje. O tom informoval australský zpravodajský web ABC.

Česká tenistka Renata Voráčová v karanténě v Austrálii

Voráčová se dostala do podobných problémů jako nejlepší tenista světa Novak Djokovič. Na rozdíl od něj se do země přes imigrační kontrolu na letišti dostala, týden v Austrálii strávila a ve středu hrála na turnaji WTA v Melbourne. S Polkou Katarzynou Piterovou prohrály v 1. kole s nizozemsko-australským párem Lesley Pattinamaová Kerkhoveová, Arina Rodionovová 2:6 a 4:6.

Pak jí však místní úřady odebraly vízum a poslali ji do stejného detenčního hotelu jako Djokoviče. Na rozdíl od srbské hvězdy se Voráčová rozhodla nebojovat u soudu a odletěla domů.

K opuštění Melbourne se osmatřicetiletá tenistka odhodlala už v pátek kvůli omezené možnosti trénovat. Při vyřizování formalit nezbytných k opuštění země bývalé semifinalistce Wimbledonu ve čtyřhře pomáhaly české zastupitelské úřady v Austrálii. Stala se druhým člověkem spojeným s Australian Open, který z podobného důvodu opustil Austrálii. Prvním byl podle informací ABC nejmenovaný tenisový funkcionář z Evropy.

Zdravotní výjimku dostala díky tomu, že nedávno prodělala covid-19. „Před Vánoci. Plus jsem měla nějaké zdravotní indikace. Takže jsem splňovala kritéria stanovená australským svazem,“ uvedla tenistka v pátek. Kvůli tomu se nestihla po sezoně naočkovat, jak plánovala.

Autoři: ,

Nejlepší tip na letní grilovačku: Bez něj se neobejdete
Nejlepší tip na letní grilovačku: Bez něj se neobejdete

Ajvar skvěle dochutí všechny grilované pokrmy. V redakci jsme vyzkoušely jemný i pálivý Ajvar, který se hodí k masu i zelenině. Jaké recepty se...